عضویت دانشگاه علم و فرهنگ در اتحادیه موسسات آموزش عالی (آسایهل)

کد خبر : 52308 شنبه 20 آذر 1395 - 09:52:42

دانشگاه علم و فرهنگ به همراه 7 دانشگاه دولتی و موسسه آموزش عالی ایران به عضویت اتحادیه موسسات آموزش عالی و دانشگاه های جنوب شرق آسیا (آسایهل) درآمدند.

هیات امنای اتحادیه 'آسایهل' در شصتمین اجلاس سالیانه خود در کوالالامپور؛ پایتخت مالزی که با حضور رایزن علمی ایران در شرق آسیا برگزار شد، با عضوت ۸ دانشگاه ایرانی شامل دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه صنعتی شیراز و نیز پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) در این اتحادیه منطقه ای موافقت کرد.

این عضویت پس از آن صورت گرفت که پیشنهاد عضویت این دانشگاه های ایرانی در اتحادیه 'آسایهل' از سوی رایزن علمی ایران در شرق آسیا به شصتمین اجلاس سالیانه این اتحادیه در دانشگاه یو.پی.ام ارائه شد و اعضا پس از بررسی سوابق این دانشگاه ها؛ با عضویت آنها موافقت کردند.

تاکنون تنها دانشگاه آزاد اسلامی از ایران به عضویت اتحادیه موسسات آموزش عالی و دانشگاه های جنوب شرق آسیا درآمده بود که 210 دانشگاه جهان در آن عضویت دارند و اکنون تعداد اعضای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ایران در این اتحادیه به 9 دانشگاه رسید.

اعضای هیات امنای این اتحادیه را که ریاست آن با 'عینی ادریس' رئیس دانشگاه 'یو.پی.ام' مالزی و معاونت آن با دکتر'حمید میرزاده' رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است، روسای دانشگاه های پلی تکنیک هنگ کنگ، نانیانگ سنگاپور، مونپلیه فرانسه، دانشگاه ملی تایوان، 'تاماتیرات' تایلند، دانشگاه برونئی دارالسلام، دانشگاهی از کامبوج، دانشگاه کشاورزی بوگور اندونزی، دانشگاه کلمبو سریلانکا، کالج کئوکا از آمریکا، دانشگاه علم و صنعت هانوی، دانشگاه عادی فیلیپین و دبیر کل آسایهل هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، در حال حاضر 210 دانشگاه از کشورهای ایران، مالزی، اندونزی، تایلند، استرالیا، ویتنام، برونئی، سنگاپور، فیلیپین، کامبوج، هنگ کنگ، هندوستان، ژاپن، میانمار، سریلانکا، تایوان، تیمور شرقی، لهستان، بلژیک، کانادا، فرانسه، انگلستان، نیوزیلند، سوئد و آمریکا در 'آسایهل' عضویت دارند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]