خودروهایی که با قهوه، آب نمک و جلبک کار می‌کنند

کد خبر : 43967 یکشنبه 03 مرداد 1395 - 21:14:03

خودروهای عجیب و غریب محققان با پیشرفت روز افزون در زمینه فناوری خودروها به فکر جایگزین کردن سوخت‌های جدید و هیجان انگیز به جای سوخت‌های رایج هستند.

گفتنی است که این منابع انرژی محیرالعقول و مبتکرانه جایگزینی جذاب برای سوخت‌های فسیلی معمولی هستند.

انواع مختلفی از این خودروها با سوخت های جالب وجود دارند که در اینجا به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم:

1- Nanoflowcell's Quant e-Sportlimousine- نوع سوخت: آب نمک


اتومبیل‌های برقی در همه جا حضور داشته و این مزیت بزرگی برای محیط زیست است زیرا این وسایل نقلیه گازهای گلخانه ای مضر را از خود ساطع نمی‌کنند .هر چند که این خودروها برای ادامه کار نیازمند متصل شدن به یک منبع شارژ هستند. این خودرو جالب که Nanoflowcell's Quant e-Sportlimousine نام دارد با تمام خودروهای دوستدار محیط زیست تفاوت دارد چرا که سوخت و انرژی مورد نیاز خود را از آب شور تامین می‌کند. این خودرو لوکس که در آلمان ساخته شده می‌تواند سرعت خود را در2.8 ثانیه به 100 کیلومتر بر ساعت برساند.


2- Carpuccino- سوخت: قهوه

 

این خودرو که Carpuccino نام دارد در زمان رونمایی سر و صدای زیادی را در جهان به راه انداخت زیرا سوخت مورد استفاده آن یکی از نوشیدنی های مورد علاقه مردم دنیا یعنی قهوه بود. این خودرو یک فولکس واگنSCIROCCO 1988 است که سوخت مورد نیاز خود را از قهوه تامین کرده و قادر است تا به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. Carpuccino پس از طی هر 100 کیلومتر ناچار به توقف است و در این فاصله راننده می‌تواند فیلترهای ماشین را از دوده و غبار و آلودگی‌های بوجود آمده پاک کند. البته این خودرو در دسته تمیزترین خودروهای موجود نیست اما برای هر مایل چیزی در حدود 56 قهوه اسپرسو را مصرف کرده که در نوع خود جالب است.

3- موتور سیکلت نئو- نوع سوخت: فضولات


یک شرکت ژاپنی موتورسیکلت توالتی به نام Toilet Bike Neo را طراحی کرده که ظاهر بسیار عجیب و غریبی دارد و به جای زین بر روی آن یک توالت نصب شده است.این موتور که در واقع با استفاده از سه چرخ حرکت می‌کند از بیوگازهای ایجاد شده از فضولات دامی نیرو می‌گیرد و انرژی آن به طور صد درصد از فضولات تامین می‌شود. این موتور سیکلت دارای یک مخزن بیوگاز است که به کمک آن تا 288 کیلومتر حرکت می‌کند.

4-خودرو لگویی(LEGO)- نوع سوخت: هوا

 

 

این خودرو که تقریبا به طور کامل از آجرهای لگو ساخته شده نیروی خود را از هوا تامین می‌کند. این خودروی هیجان انگیز دارای 500.000 قطعه لگو و تعداد کمی از عناصر تحمل بار است.حتی چهار موتور مداری اصلی آن نیز از آجرهای لگو ساخته شده است. این خودرو دارای 256 پیستون بوده و سرعت آن 32 کیلومتر بر ساعت است.

5- Algaeus - نوع سوخت: جلبک

 

این خودرو کهAlgaeus نامیده شده یک تویوتا پریوس تغییر یافته است که با نیروی محرکه جلبک‌های سبز(مخلوط با سوخت جلبک به میزان 5%) حرکت کرده و به ازای هر گالن(چهار لیتر) سوخت سبز 240 کیلومتر مسافت را طی می‌کند. با اینکه سهم سوخت جلبکی در این خودرو تنها 5 درصد است ولی آینده روشنی در انتظار این صنعت می باشد.

6- WorldFirst F3- نوع سوخت: شکلات

این خودرو مسابقه‌ای که WorldFirst F3 نام دارد توسط مرکز تحقیقات وارویک ساخته شده و ظاهر عجیب و نوآورانه آن تعجب همگان را به دنبال داشته است. این خودرو عجیب با سوخت شکلات حرکت می‌کند. نکته عجیب تر در مورد این خودرو اینست که بدنه این خودرو از سیب زمینی، فرمان آن از هویج، صندلی‌ها از سویا و شکلات و روغن نباتی ساخته شده است. علاوه بر این دارای یک کاتالیزور است که تولید گازهای گلخانه ای را در حین رانندگی از بین می‌برد، این خودرو دارای سرعت بالای 200 کیلومتر بر ساعت است.

 

منبع:ایسنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]