مدیرکل دفتر امور فناوری استان‌های معاونت علمی:

پدیده زوال بلوط در قالب یک طرح کلان ملی بررسی شود

کد خبر : 39000 سه شنبه 11 خرداد 1395 - 11:37:49

مدیرکل دفتر امور فناوری استان‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پدیده زوال بلوط در قالب یک طرح کلان ملی بررسی شود.

محمد‌صادق حاجی تاروردی در جلسه بررسی استفاده از فناوری‌های زیست‌محیطی نوین در خرم‎آباد، افزود: بحث زوال بلوط و استفاده مجدد از آب واحدهای صنعتی از موضوعات مهمی است که معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به آن توجه دارد.وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و هم‌فکری استان لرستان بتوانیم در این دو بحث به راهکارهایی برای رفع مشکلات کشور دست پیدا کنیم.

مدیرکل دفتر امور فناوری استان‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: آمادگی داریم پتانسیل‌های علمی کشور را در اختیار مجموعه استان لرستان قرار دهیم و با وجود پتانسیل‌های علمی کشور می‌توان مشکلات موجود در استان در خصوص بحث زوال بلوط، تصفیه فاضلاب صنعتی و بحث شهر سبز را حل کرد.

حاجی تاروردی با اشاره به ایجاد یک طرح جامع پنج ساله در استان ایلام در خصوص پدیده زوال بلوط، اضافه کرد: دستاوردهای پنج ساله این پروژه می‌تواند بخش زیادی از سوالات استان در این زمینه را پاسخ دهد.

وی خواستار ایجاد خط ویژه برای استان‌هایی که از امکانات این معاونت بهره نبرده‌اند شد و افزود: برای این منظور مقرر شده برای هر کدام از این استان‌ها حداقل یک طرح کلان ملی تعریف شود که این طرح را با همکاری استانداری و معاونت علمی و فناوری به اجرا درآوریم.

مدیرکل دفتر امور فناوری استان‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: طرح پنج‌ساله‌ای در مورد زوال بلوط در استان ایلام اجرا شده که دستاوردهای آن می‌تواند در مورد زوال بلوط در لرستان نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

حاجی تاروردی افزود: با توجه به اظهارات استاندار لرستان مبنی بر اینکه هنوز علت علمی خشکیدگی بلوط در استان لرستان مشخص نشده است ضرورت دارد که در قالب یک پروژه تحقیقاتی در گام اول علت علمی خشکیدی بلوط در این استان مشخص شود.

وی اظهار کرد: ایجاد هماهنگی و برقراری همکاری‌های مشترک بین دستگاه‌های اجرایی از اهداف راه‌اندازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.مدیرکل دفتر امور فناوری استان‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: یکی از معاونت‌هایی است که به عنوان یک تسهیل کننده برای هماهنگی همکاری‌های مشترک بین دستگاه‌های اجرایی ایجاد شده است.

حاجی تاروردی گفت: در معاونت علمی و فناوری ۱۴ ستاد توسعه فناوری وجود دارد که یکی از آن ستادها ستاد زیست فناوری است که سعی کرده‌ایم با کمک تمام ستادها و با اشتراک گذاشتن دستاوردهای علمی سایر استان‌ها بتوانیم مشکلات زیست محیطی را حل و کنترل کنیم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]