درمان کیست تخمدان با نسخه بوعلی سینا

کد خبر : 346 چهارشنبه 14 آبان 1393 - 02:23:44

امروزه راه های زیادی برای درمان کیست تخمدان و فیبروم از اعمال جراحی گرفته تا داروهای شیمیایی وجود دارد. این نوع روش ها علاوه بر مزایا از معایب بسیاری برخوردارند. اخیرا یکی از شرکت های دانش بنیان استان قم،توانسته است با بکارگیری نسخه های بوعلی سینا راهی قطعی برای درمان این بیماری پیدا کند.

سینا پرس: هم اکنون این شرکت مجوز بیش از 40 محصول برای درمان بیماری های مختلف را دریافت کرده و در ماه های آینده رسما خط تولید پماد و کرم نیمه جامد و مایعات( شربت) را افتتاح خواهد کرد. خبرنگار خبرگزاری سینا گفت‌و‌گویی با حجت الاسلام و المسلمین محمود شیرازیان، مدیرعامل شرکت بوعلی سینا انجام داده است.

 

 شرکت دارویی شما چه ویژگی هایی دارد و اساس مطالعات شما دراین شرکت بر چه موارد متفاوتی استوار است؟

سالهاست که گنجینه طب سنتی به خصوص کتاب بوعلی سینا در بین مردم این مرز و بوم مهجور مانده است. در صورتی که می توان با کمک نسخه های بوعلی سینا گره بسیاری از مشکلات و بیماری ها که طب کنونی عاجز از درمان آن است را برطرف کرد. مثلا ما تنها با یکی از نسخه های بوعلی توانسته ایم با ساخت پمادی به نام رویان بوعلی راهی برای درمان کیست‌های تخمدان و دفع فیبروم و میوم و پیشگیری از چسبندگی لوله ها و عفونت‌ها پیدا کنیم؛ تاکنون دارویی برای مداوای قطعی این عارضه وجود نداشت. در روش های متداول کنونی رحم مبتلا به فیبروم و میوم با عمل جراحی برداشته یا تراشیده می شود اما ما توانستیم با استفاده از این پماد که ماده موثره آن سفید آب، انزروت است، راهی برای رفع این مشکل پیدا کنیم.

نتایج این شیوه درمانی با چند درصد موفقیت همراه است؟

 نتایج این روش با بیش از 90 درصد موفقیت همراه است و مشتریان نیز از عملکرد این دارو بسیار راضی هستند.

پیش بینی می کنید این دارو چه زمانی روانه بازار شود؟

 این داروی منحصر به فرد قرار است تا اواخر امسال یا اوایل سال آینده وارد بازار شود. به زودی نیز این روش درمانی به صورت آکادمیک و دانشگاهی ارایه خواهد شد.

محصول دیگری هم دارید که توانسته باشد عوارض نوع خاصی از بیماری ها را درمان کند؟

یکی دیگر از محصولات ما که می‌تواند در آینده جنبه صادراتی داشته باشد، کپسول گیاهی سیاتیک بوعلی دارو است. این کپسول برای درمان دردهای سیاتیک خیلی تاثیر گذار است. تاکنون چنین داروی گیاهی و شیمیایی در جهان عرضه نشده بود که بتواند درد سیاتیک را تخفیف یا برطرف کند. اغلب نمونه های شیمیایی درمان سیاتیک هم به صورت آمپول به بازار عرضه شده اند. این آمپول‌ها شل کننده عضلات هستند. یک سری پماد ها هم به نام پیروکسیکام در بازار وجود دارد که درد را برطرف می کند اما این دارو کاملا گیاهی است و عوارض سایر داروهای شیمیایی را ندارد؛ هم اکنون این دارو به ثبت اختراع رسیده و تاییده اش را هم از سازمان غذا و دارو دریافت کرده است.

برای دستیابی به چنین محصولاتی با چه مشکلاتی مواجه بودید؟

ضعف در نحوه ارایه و بسته بندی محصولات یکی از مهمترین ایرادهای وارد شده بر محصولات ما است. به همین دلیل ما سعی کرده ایم استانداردهای لازم(GMP) از سطح وضعیت اکسیژن و هوا، آب، ظرف را رعایت کنیم. به امید خدا 4 محصول ما به صورت لیفترینگ( به صورت فویل های آلومینیوم دار و نه پلاستیکی) به بازار عرضه خواهد شد. این محصولات قرار است به زودی از طریق شرکت های توزیع کننده به دست مردم برسد. یکی دیگر از مهمترین مشکلات ما در این زمینه توزیع این محصولات است. متاسفانه هم اکنون اغلب شرکت های داروسازی وارد بحث مکمل های دارویی شده اند. سود این مکمل ها خیلی فراوان است؛ اغلب این شرکت ها مکمل ها را 1 دلار خریداری کرده و به قیمت 30 -40 دلار به بازار دارویی  داخل کشورعرضه می کنند. سود سرشار این مکمل ها، پخش اغلب داروها به ویژه داروهای تولید شده شرکت های نوپا را از حالت طبیعی خارج کرده است.

مشکل نقدینگی یکی از مهمترین مشکلات ما در اجرای این طرح ها بود. بانک ها هم در این زمینه به ما کمک نکردند تا وامی به ما تعلق بگیرد. یکی از موسسات اعتباری هم پس از چند ماه معطلی ، هیچ کمکی در این زمینه به ما نکرد. در نهایت ما مجبور شدیم با شرکت لیزینگی  وارد مذاکره شویم تا وامی با سود 32 درصدی دریافت کنیم. قطعا حمایت همه جانبه مسئولان می‌تواند گره بسیاری از مشکلات شرکت‌های نوپای دانش بنیان را حل کند؛ در طی این چند سال ما حمایت زیادی از سوی ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه نشدیم.

 

 

 

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]