رییس جمهوری:دولت تمام تلاش خود را برای بهبود محیط زیست به کار می گیرد

کد خبر : 33197 دوشنبه 24 اسفند 1394 - 20:38:28

رییس جمهوری مشارکت و همیاری مردم در حفاظت از محیط زیست بویژه در حوزه ریزگردها و نیز زیستگاه های حیات وحش را ضروری خواند و تاکید کرد: دولت تمام تلاش خود را برای بهبود محیط زیست که به طور مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است ، به کار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه در سومین جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست با تأکید بر ضرورت مقابله با پدیده ریزگردها و استفاده از ظرفیت های بومی، بویژه آموزش و پرورش و بسیج برای کنترل آن، حمایت مادی و معنوی دولت در جهت کنترل و جلوگیری از ریزگردها و آسیب های ناشی از آن را مورد تأکید قرار داد.
وی خاطر نشان کرد: برای کنترل گرد و غبار و مقابله اساسی با ریزگردها باید از ظرفیت ساکنان محدوده کانون های ریزگرد بویژه از امکانات بسیج و آموزش و پرورش برای افزایش سطح کاشت نهال و جنگل کاری بهره گرفت.
در این جلسه پیشنهاد تعیین و ارتقاء سطح منطقه سپاهان، صیدوا و کوه بیرمی مربوط به قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست مطرح شد.
در جلسه شورای عالی محیط زیست همچنین حقوق و تکالیف دارندگان پروانه قرق اختصاصی مستند آیین نامه اجرایی قانون صید شکار و حد و حدود قرق های اختصاصی این قانون مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
در ادامه این جلسه گزارش سازمان محیط زیست درباره اقدامات ملی و استانی (ستاد مقابله با گرد و غبار) و اقدامات اجرایی در زمینه مدیریت تالاب های کشور ارایه گردید.
سازمان محیط زیست همچنین گزارشی از اقدامات جدی این سازمان در جلب مشارکت های مردمی برای فعالیت های زیست محیطی و نیز اقدامات انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه و افزایش سطح آب این دریاچه ارایه کرد.
در این جلسه که به ریاست رییس جمهوری برگزار شد، اعضاء شورای عالی محیط زیست، از جمله معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دادگستری، نیرو و معاون وزارت جهاد کشاورزی و رییس سازمان استاندارد کشور حضور داشتند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]