برای سال ۲۰۱۶ صورت می گیرد؛

صادرات ۲۰ میلیون دلاری داروهای گیاهی به ۴ کشور آسیایی

کد خبر : 27006 شنبه 19 دی 1394 - 15:10:53

مدیرکل توسعه کسب وکار بین‌المللی معاونت علمی فناوری گفت: طی تفاهمنامه‌ای که با یک شرکت تولیدی تجاری مالزیایی منعقد شده، قرار است ۲۰ میلیون دلار داروی گیاهی به چهار کشور خارجی صادر شود.

 روح‌اله استیری امروز در جمع خبرنگاران در  رابطه با تفاهم نامه ای که با یک شرکت تولیدی تجاری مالزیایی با ایران منعقد شد، اظهار داشت: در راستای این تفاهم نامه قرار است برای مدت یک سال داروهای گیاهی تولید شده توسط شرکت های دانش بنیان ایرانی به ۴ کشور خارجی صادر شود.استیری با بیان اینکه  مبلغ این صادرات بالغ بر ۲۰ میلیون دلار  است، ادامه داد: داروهای گیاهی «درمانی» و «آرایشی بهداشتی» به چهار کشور اندونزی، مالزی، ویتنام و سنگاپور صادر می شود.

به گفته مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، این محصولات شامل ۱۵ داروی گیاهی تولید شده در پنج شرکت دانش‌بنیان ایرانی است.

وی با بیان اینکه این تفاهم نامه برای سال ۲۰۱۶ بوده و برای سال های آینده قابل تمدید است، افزود: شرکت تولیدی تجاری مالزیایی از طریق پایگاه صادراتی ایران در چین با محصولات ایرانی آشنا شده اند.

به گزارش مهر، استیری در خصوص پایگاههای صادراتی گفت: بنا داریم تا پایان سال دیگر ۱۰ پایگاه صادراتی را در دنیا ایجاد کنیم که آمریکای جنوبی، آفریقا و آسیای میانه هدف ما برای راه‌اندازی این پایگاه‌ها هستند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]