در این سن بوتاکس نکنید!

کد خبر : 18807 پنج شنبه 23 مهر 1394 - 12:33:16

یک متخصص پوست و مو گفت: انجام بوتاکس در سنین جوانی اثر منفی داشته و باعث بروز چین و چروک در صورت خواهد شد.

دکتر سید مسعود داوودی متخصص پوست و مو و زیبایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص تزریق بوتاکس گفت: تزریق بوتاکس حتما باید توسط افراد متخصص و مجرب صورت گیرد چرا که نیازمند اصول و مهارت‌های بسیار مهم و لازم است. 
 
این متخصص پوست و مو با بیان اینکه تزریق این سم در تمام نواحی دارای چروک می‌تواند انجام شود افزود: کمترین عوارض پس از تزریق بوتاکس متوجه پیشانی و خط اخم و به طور کلی یک سوم بالایی صورت است.
 
وی با اشاره به اینکه در سایر نواحی از صورت که دچار شل شدگی هستند هم تزریق بوتاکس صورت می‌گیرد اظهار کرد: تزریق در این نواحی که اطراف لب‌ها و جدار بینی ها را شامل می‌شود موجب کاهش قدرت تحرک عضلات صورت خواهد شد و ممکن است در حالات خوردن و آشامیدن افراد را دچار مشکل کند‌. 
 
داوودی با اذعان به اینکه مدت زمان ماندگاری بوتاکس در صورت بنا بر عرف جا افتاده بین مردم حدود 6 ماه است تصریح کرد: در صورتی که دوره 6 ماهه به اتمام برسد و تزریق مجدد صورت بپذیرد وضعیت صورت به حالت قبلی خود باز می‌گردد. 
 
داوودی تاکید کرد: تزریق بوتاکس نباید در سنین جوانی و قبل از بروز چین و چروک انجام شود چرا که در این صورت اثر منفی داشته و چین و چروک را افزایش خواهد داد. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]