چین و روسیه همکاریهای ماهواره ای را گسترش می دهند

کد خبر : 1743 سه شنبه 21 بهمن 1393 - 09:55:04

'خبرگزاری 'شینهوا'ی چین روز سه شنبه در گزارشی از پکن برگزاری نخستین نشست مشترک مقامات چین و روسیه برای تحکیم همکاریهای دوجانبه در زمینه ماهواره و بطور مشخص ناوبری و کاوشهای ماهواره ای خبر داد.

به گزارش ایرنا , نخستین نشست همکاریهای ناوبری ماهواره ای چین و روسیه امروز در پکن برگزار شد تا دو کشور بتوانند با تشکیل چند گروه کاری، برای گسترش طرحهای مشترک برنامه ریزی کنند.

دو طرف در این نشست توافق کردند که این همکاریهای دوجانبه می تواند نقش مهمی در توسعه فعالیتهای کاوشگرانه ماهواره ای جهان ایفا کند.

براساس این گزارش، تشکیل این کمیته مشترک از برنامه های هجدهمین کمیسیون مشترک چین و روسیه که در اکتبر (مهر ماه) گذشته به ریاست نخست وزیران دو کشور برگزار شده بود و براساس یادداشت تفاهمی است که در این کمیسیون میان 'ایگور کوماروف' و 'جو داجه' روسای کمیته ملی فعالیتهای ماهواره ای چین و آژانس فضایی فدارال روسیه (راسکوسموس )امضاء شده بود.

یک مقام مسئول چینی که خواست نامش فاش نشود در این خصوص گفت: این دو مقام چینی و روسی در نشست امروز همچنین در باره همکاری دوجانبه در زمینه تجهیزات الکترونیکی برای ساخت راکت و ساخت موتورهای موشکی تبادل نظر کرده و یک پروتکل امضا کردند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]