فیروزآبادی به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی انتخاب شد

کد خبر : 16166 چهارشنبه 25 شهریور 1394 - 20:16:57

نخستین جلسه از دور دوم شورای عالی فضای مجازی به ریاست دکتر روحانی تشکیل و با اتفاق آرای اعضا، سیدابوالحسن فیروزآبادی به عنوان دبیر جدید شورا و رییس مرکز ملی فضای مجازی انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه که عصر چهارشنبه برگزار شد، از تلاش های دکتر انتظاری در تصدی دبیری شورای عالی فضای مجازی در دوره قبل قدردانی شد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این جلسه با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، بر ضرورت تدوین، پیگیری و تحقق منویات راهبردی ایشان در این حوزه تاکید کرد.
رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت روز افزون مسایل مربوط به فضای مجازی در زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم و نقش آن در رشد فرهنگی و معنوی جامعه، تشکیل منظم جلسات و پیگیری مصوبات شورا و تأمین هماهنگی لازم را خواستار و از همه دستگاه ها خواست که همکاری لازم را با دبیر خانه شورا داشته باشند.
 سید ابوالحسن فیروز آبادی متولد 1340 در نجف اشرف است و پدر وی مرحوم آیت الله فیروزآبادی از روحانیون حوزه علمیه قم بوده است.
وی دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی برق با گرایش مخابرات از دانشگاه علم و صنعت و دکتری مدیریت استراتژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی است. 
طراحی، اجرا و مدیریت پروژه های ICT در کشور به مدت 25 سال، طراحی و اجرای دوره های آموزش رشته مخابرات از جمله خدمات قابل توجه فیروزآبادی است.
وی همچنین دروس حوزه شامل ادبیات عرب، اصول فقه، فقه تا سطح و نیز دروس فلسفه را نزد اساتید به نام حوزه آموزش دیده است و به زبان های عربی و انگلیسی تسلط کامل دارد. 
تدریس دروس تخصصی مخابرات و مدیریت، تالیف مقالات متعدد تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهنمایی و مشاوره تعدادی پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری نیز در کارنامه فیروزآبادی وجود دارد. 
فیروزآبادی در طول دوران خدمت خود عهده دار مشاغل و سمت هایی بوده است که می توان به مدیرعاملی و نایب رئیسی هلدینگ مدیریت صنایع نوین تامین، ریاست هیات مدیره شرکت تامین تلکام (مجری پروژه اپراتور موبایل نسل سوم با نام تجاری رایتل)، ریاست هیات مدیره چندین شرکت بزرگ در زمینه صنایع الکترونیک و مخابرات، طراحی، اجرا و مدیریت پروژه های ICT در کشور، طراحی و اجرای دوره های آموزش رشته مخابرات و عضویت در هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران اشاره کرد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]