رییس آژانس انرژی اتمی:

فن آوری هسته ای قادر به درمان بیماری سرطان است

کد خبر : 1370 چهارشنبه 15 بهمن 1393 - 23:31:43

رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی بر ضرورت درمان بیماری سرطان با استفاده از انرژی هسته ای و پرتو درمانی تاکید کرد و گفت: بسیاری از مرگ ومیرهای ناشی از این بیماری با بهره گیر از فن آوری های هسته ای قابل پیشگیری است.

روز چهارشنبه همزمان با روز جهانی سرطان (که هر ساله در روز 4 فوریه برگزار می شود) شماری از کارشناسان و متخصصان جهان نشستی را به منظور بحث پیرامون بیماری سرطان و راه های مبارزه با آن برگزار کردند.

یوکیا آمونو رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی در این نشست که از سوی این آژانس در شهر وین برگزار شد، تاکید کرد که امروزه همه کشور های جهان اعم از پیشرفته و یا درحال توسعه بایستی به روش ها و فن آوری های پیشرفته برای مبارزه با این بیماری دسترسی داشته باشند.

آمانو اظهار کرد، درحال حاضر 70 درصد از مبتلایان به بیماری سرطان در کشورهای در حال توسعه به سر می برند.

وی اظهار داشت، موارد بسیاری از این بیماری در صورت دسترسی به امکانات و نیروهای آموزش دیده در این کشورها قابل پیشگیری است.

رییس آژانس انرژی اتمی گفت: این آژانس با بسیاری از سازمان های بین المللی از جمله سازمان بهداشت جهانی تلاش هایی را برای شناسایی و فراهم ساختن امکانات در مانی این بیماری با استفاده از شیوه های درمان هسته ای و پرتو درمانی آغاز کرده است.

یکی از مسائلی که در نشست سال روز جهانی سرطان موردبحث قرار گرفت، بررسی نرخ رشد سرطان در افغانستان و ضرورت راه اندازی مراکز شناسایی و درمان این بیماری در این کشور بود.
 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]