همسرتان تغییر نمی کند،

تصور غلط، عامل اصلی شکست در رابطه

کد خبر : 116343 دوشنبه 20 دی 1400 - 15:42:10

بسیاری از افرادی در زندگی مشترک دچار مشكل و شكست می شوند و عنوان می‌كنند كه همسرشان تغییر كرده اما اینطور نیست بلكه برداشت، تصور و شناخت شما اشتباه بوده است، در حالی که هم اکنون با واقعیت روبه‌رو شده‌اید.

دکتر مسعود مهدویان فر، دکتری سلامت اجتماعی و متخصص روابط بین فردی در گفت و گو با خبرگزاری سیناپرس اصفهان، اظهار داشت: اگر نگاهی به آمار طلاق بندازید متوجه می شوید که عامل اصلی کشیده شدن به سوی طلاق انتخاب نامناسب همسر است. به‌طور كلی ضروری است قبل از ازدواج نزد یک روانشناس یا مشاور متخصص بروید و از كم و كیف صفات شخصیتی و سلامت روانشناختی خود و فردی كه می خواهید با او ازدواج كنید آگاه شوید. 

مهدویان فر اضافه کرد: اگر دو نفری كه قرار است با هم ازدواج كنند شناخت كامل و نسبتاً صحیحی از یكدیگر به دست آورند و با آگاهی كامل و از روی منطق همسر آینده‌ خود را انتخاب كنند، درزندگی مشترک آینده نسبت به كسانی که عجولانه، شتاب‌زده و از روی احساس شریک زندگیشان را انتخاب می‌كنند، به ‌مراتب مشكلات كمتری خواهند داشت و طعم خوشبختی را بیشتر خواهند چشید. 

وی ادامه داد: بسیاری از افرادی كه پس از ازدواج در زندگی مشترک دچار مشكل و شكست می شوند و برای حل مشكلات‌ به روانشناس مراجعه می‌كنند عنوان می‌كنند كه همسرشان تغییر كرده و او دیگر آن شخصی نیست كه آنها تصورش را می‌كردند اما بهتر است بدانید كه این واقعا تغییری نیست كه در او رخ داده بلكه برداشت، تصور و شناخت شما اشتباه بوده است، در حالی که هم اکنون با واقعیت روبه‌رو شده‌اید.

این متخصص روابط بین فردی عنوان کرد: ما در ابتدای هرگونه ارتباط، نقابی را تحت عنوان «پرسونا» به چهره می‌زنیم تا مطلوب تر و دوست داشتنی تر به نظر برسیم اما بعد از ازدواج دیگر نقاب احتیاج نیست و افراد چهره واقعی خود را نشان می‌دهند و همین موضوع بعد از مدتی باعث ایجاد تناقض در شما می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای اینكه به شناخت صحیح‌تر و دقیق تری از طرف مقابل‌تان برسید و آگاهی پیدا كنید كه شما و شخصی كه برای زندگی مشترک انتخاب كرده اید از نظر خصوصیات و ویژگی‌های شخصیتی با یكدیگر سازگاری دارید و براساس اصول و معیارهای علمی و روانشناختی برای ازدواج با یكدیگر مناسب هستید قبل از هر اقدام جدی و رسمی‌ به یک روانشناس و مشاور پیش از ازدواج مراجعه كنید.

 

گزارش: امیر امین الرعایا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]