گردشگری ورزشی، راهی فراموش شده در مسیر اقتصاد

کد خبر : 115700 شنبه 20 شهریور 1400 - 10:18:00

گردشگری ورزشی یکی از پتانسیل های فراموش شده اما منحصر به فرد است که می توان با تحقق آن علاوه بر شناساندن ظرفیت های یک محل در حوزه های فرهنگی، دریچه های جدیدی را بر روی اقتصاد فرهنگی و ورزشی جامعه باز کند.

نعیم تدین فعال حوزه گردشگردی و هتل داری در گفتگو با خبرنگار سیناپرس اصفهان اظهار داشت: یک ورزشگاه عادی چند هزار نفره در محلی ساخته می شود که آن محل خود به تازگی شکل گرفته است و هیچ امکاناتی در اطراف آن ساخته نشده است در این شرایط تنها از بلیط فروشی مسابقات ورزشی کسب در آمد می شود و گردش مالی ورزشگاه چندان بر اقتصاد محلی و گردشگری آن محدوده تأثیری ندارد.

تدین گفت: رویدادهای مهم جهانی مثل برگزاری المپیک نقش به سزایی در گردشگری ورزشی دارند چرا که مسیر محل تمرین و مسابقه تا محل سکونت ورزشکاران و تماشاچیان برای فعالان این حوزه اهمیت ویژه ای دارد.

وی افزود: به طور حتم فعالان گردشگری ورزشی از این طریق راحتی و آرامش را به ورزشکاران هدیه می دهند و از سوی دیگر درآمد آنها هم به واسطه موقعیت های ایجاد شده در مسیر بالاتر خواهد رفت.

تدین تأکید کرد: دولت باید راه را برای فعالیت در عرصه گردشگری ورزشی در جای جای ایران تسهیل کند تا روز به روز در این عرصه پیشرفت کرد و نه تنها در خاورمیانه، بلکه در جهان نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی ادامه داد: برای ورود بخش خصوصی در این حوزه باید فرش قرمز پهن کرد، چرا که با توجه به ظرفیت های عظیم سرمایه گذاران بخش خصوصی و در راستای رسالت اجتماعی باید از فرصت استفاده کرد.

این فعال حوزه گردشگردی و هتل داری خاطرنشان کرد: در نهایت ورود و خروج ورزشکاران داخلی و خارجی به مناسبت شرکت در رویدادهای مختلف، برگ برنده ای است که فعالان این حوزه می توانند از آن بهره برده و به سفیران گردشگری در کشورهای دیگر تبدیل شوند.

وی خاطرنشان کرد: تورم بالا، بروز کرونا و روند واکسیناسیون در کشور ما باعث شد تا بسیاری از فرصت های گردشگری از جمله گردشگری ورزشی با مشکل روبرو شود در همین راستا اگر دولت بتواند با مهار تورم و تسریع در روند واکسیناسیون وارد عمل شود، کمک شایانی به این عرصه کرده است.

گزارش: امیر امین الرعایا
 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]