برای مبارزه با عوارض شدید ابتلا به کرونا واکسیناسیون را انتخاب کنید

کد خبر : 115672 یکشنبه 07 شهریور 1400 - 17:10:36

متخصص داخلی گفت: واکسیناسیون در تمامی گروه‌های سنی به خصوص سالمندان بهترین راهکار برای مبارزه با عوارض شدید ابتلا به کرونا است.

زهرا توکلی متخصص داخلی در گفت‌وگو با خبرنگار سینا پرس اصفهان با اشاره امتناع سالمندان از تزریق واکسن اظهار کرد: با توجه به اینکه در جامعه تبلیغات اشتباهی که در مورد واکسن صورت گرفته است و هر شخصی سر از خود اظهار نظر می‌کند، بیشتر سالمندان نسبت به دریافت واکسن مردد و بدبین شده اند، چراکه واکسن‌های متعددی از شرکت‌های مختلف تولید شده، و متعقدند کارایی هر کدام متفاوتی دارد. 

وی افزود: عارضه‌ای که ویروس کرونا ایجاد می‌کند اصلا قابل مقایسه با عوارض واکسن‌ها نیست، درصد عوارض واکسن‌ها می‌تواند متفاوت باشد و این بی اعتمادی تنها به دلیل تبلیغات فضای مجازی است که افراد سودجو درباره ویروس کرونا اظهار نظر می‌کنند، بدون آن که اطلاعاتی درباره آن داشته باشند، نظر خود را به مردم القا می‌کنند. 

توکلی خاطر نشان کرد: واکسن دارای عوارض خفیفی شامل تب، دست درد و بی حالی است اما باعث سرفه و تخریب ریه نمی‌شود و این در حالی است که ویروس اصلی آنقدر شدت دارد که می‌تواند عوارض خطرناکی مانند درگیری ریه ایجاد کند و حتی منجر به مرگ شود. 

وی مطرح کرد: تخمین زده می‌شود تمامی واکسن‌ها تا حدود ۹۰ درصد خطر مرگ را کاهش می‌دهند به همین دلیل به تمام سالمندان توصیه می‌شود که تزریق واکسن را جدی بگیرند.

 

گزارش: فائزه عباس پور

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]