با حضور استاندار اصفهان انجام شد،

رونمایی از سه محصول دانش بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

رونمایی-از-سه-محصول-دانش-بنیان-شهرک-علمی-و-تحقیقاتی-اصفهان
کد خبر : 62610
سینا پرس : در پنجمین روز هفته دولت، توسط استاندار اصفهان سه محصول دانش‌بنیان ساخته شده توسط شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد و نیز چهار طرح عمرانی در این شهرک به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سیناپرس اصفهان به نقل از روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دستگاه بازرسی ایکس‌ری چمدانی شرکت بهیار صنعت سپاهان، با نام تجاری پرتوسازان که با بومی‌سازی ۱۰۰ درصدی در سخت افزار و نرم‌افزار از حیث داشتن لامپ ایکس‌ری ساخت داخل، می‌تواند به عنوان دستگاه صد در صد ایرانی در نوع خود به حساب آید. این دستگاه قابل استفاده در کلیه مبادی ورود و خروج بار در کشور، ورودی ساختمان‌ها، ادارات و مراکز نظامی، تجاری و دولتی و به منظور استفاده در کلیه فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن محلی در داخل کشور است؛ ارزش این فناوری ۳۰۰میلیارد ریال برآورد شده است.

 

سیستم پردازش گندله‌های فولاد که توسط شرکت دیده‌رایان صنعتی اصفهان طراحی شده است، قابلیت‌هایی نظیر به‌روزرسانی اطلاعات در بازه‌های زمانی ۵ دقیقه‌ای، ذخیره اطلاعات، نمایش نمودارهای مختلف از توزیع گندله‌ها، تفکیک گندله‌ها به چهار سایز از قبل تعیین‌شده و تهیه بانک اطلاعاتی از تصاویر گندله‌ها را ایجاد می‌کند.

اندازه گندله‌های تشکیل شده در بخش گندله‌سازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا گندله‌های دارای قطر نامناسب می‌توانند در عملکرد کوره اختلال ایجاد کنند، به همین دلیل، این گندله‌ها قبل از ورود به کوره بایستی از سرند عبور کنند و آن‌هایی که دارای قطر نامناسب هستند به واحد مواد اولیه برگشته و دوباره این فراید را از سر بگیرند. ارزش این فناوری ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

 

لیزرهای حکاکی و پزشکی محصول دیگری است که توسط شرکت نوین لیزر ساخته شده و رونمایی شد.

 

بوسیله این لیزرهای حکاکی و برش می‌توان نقش‌های پیچیده و برش‌های بسیار ظریف را با عمق دلخواه و با دقت و سرعت بالا بر انواع فلزات ایجاد کرد. محصول این نوع برشکاری و حکاکی بسیار دقیق بوده و از دوام بالایی برخوردار است. با این دستگاه می‌توان بر فلزاتی همچون برنج، آهن، آلومنیوم، استیل، طلا و نقره و انواع ورق های نازک را برش داد. این سامانه دارای سیستم کنترل کننده چند محوری بوده که باعث می شود حکاکی با سرعت بالا در راستاهای دلخواه امکان پذیر باشد. ارزش این فناوری نیز ۵۰میلیارد ریال برآورد شده است.

 

همچنین فاز اول کارگاه‌‌های تجاری‌سازی پارک ابوریحان با زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع و ساختمان شرکت‌های فناور فراکوش سپاهان با زیربنای ۱۶۵۰ مترمربع، کنترل توان نوین پویا با زیربنای ۶۳۰ مترمربع و فناور پویا سپاهان با زیربنای ۱۰۸۰ مترمربع به عنوان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.