معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان خبر داد:

از ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری تا راه اندازی 4شیمی پارک دراستان

از-ایجاد-منطقه-ویژه-علم-و-فناوری-تا-راه-اندازی-4شیمی-پارک-دراستان
کد خبر : 62597
سینا پرس : قاضی عسگر از تعریف اولویت های اقتصادی استانی برای رفع مشکل بیکاری و تحقق رونق تولید دراستان خبرداد و گفت:ایجاد منطقه ویژه علمی وفناوری، راه اندازی 4شیمی پارک و تمرکز بر صنعت نساجی و گردشگری از جمله عرصه های تبیین شده است.

به گزار سیناپرس اصفهان، دکتر سید حسن قاضی عسگر ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: به دنبال آن هستیم که مسایل ومشکلات صنعتی را در سطح استان احصا کنیم  همچنین در حوزه سرمایه گذاری نیز درصدد رفع مشکلات هستیم.

وی با اشاره به پرتال سرمایه گذاری ایجاد شده برای ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در پروزه های استانی گفت: تک رقمی کردن نرخ بیکاری در استان هدف استانداری است لذا برنامه ریزی ها برای تبدیل شدن میزان آمار بیکاری از 11 درصد به نرخ 5 درصد در استان اصفهان انجام شده است.

قاضی عسگر تاکید کرد: صنایع سیمان و مصالح ساختمانی نقطه قوت استان است بنابراین در جهت رفع مشکلات آنها و تقویت این صنایع برنامه ریزی کرده  ایم، حوزه صنایع نساجی و پوشاک از اولویت های دیگر استانداری بر رونق تولید و اشتغال زایی است

وی ادامه داد: براین اساس تاسیس در پی تکمیل زنجیره صنعت نساجی در استان هستیم، همچنین دنبال ایجاد دو شهرک صنعتی پوشاک یکی در اصفهان و یکی در کاشان بوده که به زودی اتفاق می افتد

 

معاون استاندار اصفهان افزود: در صنایع شیمیایی در سزطح استان نیز تمرکز ویژه ای کرده ایم لذا به دنبال ایجاد و راه اندازی  ۴ شیمی پارک  دراستان بوده ایم که بسیار ویژه خواهد بود، تکمیل زنجیره صنایع شیمیایی یکی از زمینه هایی است که اشتغال زیاد وارزش افزوده ای بالا ابجاد می کند.

وی بیان کرد: در بحث گردشگری  استان بخش خصوصی به خوبی ورود کرده  وکمیته های مشورتی و سیاست گذرای زیادی در استانداری  تشکیل شده که طبق مصوبات در بحث وارد کردن تورهای گردشگری از خارج به داخل استان برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است.

قاضی عسگر خاطرنشان کرد: بر روی صادرات صنایع دستی استان وقت گذاری شده، همچنین در بخش هتل سازی و یافتن سرمایه گذار بر روی این بخش نیز تمرکز ویژه ای انجام شده است.

وی درپاسخ به سوال خبرنگار سیناپرس مبنی بر میزان اشتغال زایی شهرک های علمی و تحقیقاتی استان و میزان توجه استانداری به این امر عنوان کرد: در حال حاضر در شهرک علمی تحقیقاتی ۷ هزار و ۱۳۴ نفر مشغول به کار هستند.

معاون استانداراصفهان ابراز کرد: ۳۴۰ میلیارد  تومان بخش خصوصی در این شهرک ها سرمایه گذاری کرده است و ۱۰۶ هزار مترمربع نیز از سوی استانداری اصفهان به شهرک علمی وتحقیقاتی واگذار شده، همچنین ۱۴۷۰میلیارد تومان گردش مالی این شرکت ها است.

وی درپایان اذعان داشت: منطقه ویژه علم وفناوری در استان راه اندازی می شود  و یک شرکتی از معمرین عرصه علم وفناوری نیز در شهرک علمی وتحقیقاتی ایجاد شده است که پشتیبان فارغ التحصیلان دانشگاهی کم تجربه خواهد بود .