توسط انجمن آموزش عالی ایران برگزار می شود؛

نخستین جشنواره تقدیر از تالیفات علمی

نخستین-جشنواره-تقدیر-از-تالیفات-علمی-
کد خبر : 61683
نخستین جشنواره تقدیر از تالیفات علمی برتر حوزه آموزش عالی به زبان فارسی “جایزه ویژه دکتر فروغی ابری” با رویکرد فرهنگی تربیتی، باتاکید بر نقش و اهمیت زبان فارسی در تالیفات علمی آموزش عالی اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ دراصفهان برگزار می شود.

نخستین جشنواره تقدیر از تالیفات علمی برتر حوزه آموزش عالی به زبان فارسی “جایزه ویژه دکتر فروغی ابری” با رویکرد فرهنگی تربیتی، باتاکید بر نقش و اهمیت زبان فارسی در تالیفات علمی آموزش عالی در سطح بین المللی، توسط انجمن آموزش عالی ایران، در تاریخ 12 اردیبهشت ماه سال 1398 دراصفهان برگزار می شود.

 

محمد حسین یارمحمدیان در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، با بیان این که تعلیم و تربیت مجالی برای تفکر و خردورزی است که از رهگذر آن اندیشه های ناب انسانی در رشد و تعالی قرارخواهند گرفت، افزود: در این راستا جشنواره فرهنگی تربیتی دکترفروغی ابری با هدف شناسایی، تقدیر و معرفی آثار مکتوب در سه بخش کتاب، مقالات علمی پژوهشی و مقالات علمی ترویجی و همچنین یک بخش مربوط به خاطرات دانشجویان و همکاران دکتر فروغی ابری برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره با نام دکتراحمدعلی فروغی ابری, که زندگی با برکتشان را بدون وقفه و باصلابت،ایمان و اقتداردر راه تعالی تعلیم و تربیت جامعه درطی 57 سال خدمت که 14 سال آن در آموزش و پرورش استان اصفهان و استان مرکزی و 6 سال دانشگاه کرمان و 37 سال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و دانشگاه اصفهان به طور تمام وقت و نیمه وقت صرف کرده اند مزین شده است.

یارمحمدیان تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، شناسایی آثار برگزیده درحیطه آموزش عالی و نهایتا شناسایی آثار برگزیده اساتید دانشگاه و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که در زمینه آموزش عالی فعالیت نموده اند تا از این طریق درجهت استفاده دست اندرکاران آموزش عالی مفید واقع  شود، می باشد.

وی یکی دیگر از اهداف این جشنواره را تقدیر و تشکر از چهره ی علمی و ماندگار پروفسور فروغی ابری و خدمات ارزنده ی ایشان در عرصه ی آموزش عالی عنوان کرد.

 یارمحمدیان تصریح کرد: در نخستین سال برگزاری جشنواره از کلیه دانش‌ پژوهانی که در فاصله سالهای 93 تا 97 درحوزه آموزش عالی اقدام به چاپ کتاب یامقالات علمی پژوهشی و علمی ترویجی کرده اند دعوت می‌شود آثارخود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

وی با بیان این که همچنین بخش ارزشمند از خاطرات،دلنوشته ها، مقالات اساتید، کارکنان، دانشجویان و دوستداران دکترفروغی جمع آوری و بصورت مدون در قالب یک کتاب به چاپ می رسد، ادامه داد: کتاب خاطرات به صورت یک غرفه خیریه در جشنواره برگزار می شود و درآمد حاصل ازآن جهت مساعدت به دانشجویان پرتلاش و مورد تایید و ارزیابی اساتید دانشگاه صرف می شود.

یارمحمدیان گفت: کمیته داوری جشنواره دکتر فروغی ابری از اساتید و دانشیاران آموزش عالی تشکیل شده و بدیهی است که برای ارزشیابی آثار، باید امتیازهای مکتوب عینی و غیر عینی بصورت شفاف در نظر گرفته شود.

وی با بیان این که این جشنواره در سه بخش علمی و همچنین در بخش خاطرات مربوط به این چهره ی ماندگاردر سه رتبه ی اول تا سوم اعطای جوایز ارزنده ای را در نظر گرفته است، عناوین و محورهای جشنواره را به صورت زیر عنوان کرد.

ارسال مقالات چاپ شده علمی پژوهشی(سالهای 97-93) پایگاههای معتبرعلمی 

ارسال مقالات چاپ شده علمی ترویجی(سالهای 97-93) پایگاه های معتبر علمی

ارسال کتاب درحوزه آموزش عالی (سالهای 97-93)

ارسال خاطرات ،دلنوشته ها،مقالات اساتید،دانشجویان و دوستداران دکترفروغی ابری

دکتر احمدعلی فروغی ابری موسس دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) است، ایشان با وجود همه تلخکامی ها و شادکامی های، اگر چه نتوانست دانشگاه آزاد اسلامی را در شهر اصفهان تاسیس کند، اما با درایتی و صلابتی که داشتند، دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) را در سال 1366 و در حالی که 5 سال از عمر دانشگاه آزاد اسلامی گذشته بود در جوار این شهر (خوراسگان) تاسیس کردند.

اینک دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) که عضو اتحادیه بین المللی دانشگاههای جهان است و با داشتن 70 هزار فارغ التحصیل در 52 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی تا دکترای تخصصی، توانسته است در بسیاری از آزمونهای تحصیلات تکمیلی، جامع علوم پایه کشور، استخدامی و غیره رتبه اول را حتی برای سالیان متوالی در میان دانشگاههای دولتی و آزاد اسلامی احراز کند، و از نظر جایگاه بعد از دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات تهران قرار گیرد.

این استاد فرهیحته و چهره ماندگار دیار اصفهان از ابتدای تاسیس تا خرداد ماه 1395 ریاست این دانشگاه را برعهده داشت، و در توسعه و گسترش دانشگاه هم از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.