استاندار فارس:پیشنهاد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی با دوراندیشی آیت الله رفسنجانی مطرح شد

استاندار-فارس:پیشنهاد-تاسیس-دانشگاه-آزاد-اسلامی-با-دوراندیشی-آیت-الله-رفسنجانی-مطرح-شد
کد خبر : 15888
استاندار فارس با اشاره به اثرات مثبت دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علم آموزی ، گفت: پیشنهاد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی با تفکر، آینده نگری و دوراندیشی آیت الله هاشمی رفسنجانی مطرح شد.

سید محمد علی افشانی، در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس افزود: محدودیت فضا و امکانات پذیرش و تحصیل دانشجویان در ابتدای پیروزی انقلاب ایجاب می کرد این دانشگاه در کشور ایجاد شود و تا امروز این دانشگاه چهار میلیون دانش آموخته را تحویل جامعه داده است.
وی، ضمن تاکید بر لزوم توجه دانشگاه آزاد به مساله کیفیت ادامه داد: این دانشگاه باید با ارزیابی مجدد عملکرد گذشته و سازماندهی واحدهای خود به بهره وری بالاتر و نتیجه بخش تر برای کشور دست یابد.
استاندار فارس ادامه داد: دانشگاه آزادهمچنین باید با بررسی ساختمان هاوامکانات موجود خود، از این ظرفیت ها به شکل مشترک با دیگر سازمان های مرتبط همچون جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در زمینه های تحقیقاتی استفاده کند.
استاندار فارس بیان کرد: تربیت دانش آموختگان توانمند برای پاسخگویی به نیازهای جامعه توسط دانشگاه آزاد اسلامی مستلزم برنامه ریزی مجدد و ارزیابی همه واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه است.
مهندس افشانی، کارآفرینی را یکی از اولویت های اصلی دانشگاه ها برشمرد و اضافه کرد: تمام دانشگاه های معتبر دنیا دارای مراکز کارآفرینی قدرتمند هستند و دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید ساختار کارآفرینی را ایجاد کرده و با مشارکت دانش آموختگان خود نسبت به تاسیس شرکت های دانش بنیان و بنگاه های اقتصادی اقدام کند تا بتواند با تولید ثروت، امور خود را نیز اداره کند.
***تاکید استاندار فارس بر ایجاد فضای با نشاط دانشجویی 
استاندار فارس در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفند 94، ایجاد فضای با نشاط برای دانشجویان به منظور فعالیت موثر و نقش آفرینی آنان ضروری دانست .
به گزارش ایرنا  مهندس افشانی افزود: به همین سبب باید زمینه ای فراهم شود تا دانشجویان، به مسوولیت اجتماعی خود در زمینه ترغیب مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو به خوبی عمل کنند.