کد خبر : 8243 دوشنبه 04 خرداد 1394 - 11:31:01
تشخیص-هویت-از-فاصله-حدود-13-متری-به-کمک-اسکنر-عنبیه

تشخیص هویت از فاصله حدود 13 متری به کمک اسکنر عنبیه

محققان مرکز بیومتریک CyLab دانشگاه کارنگی ملون آمریکا موفق به ساخت یک اسکنر عنبیه شده اند که می تواند هویت افراد را از فاصله 12.192 متر (40 فوت) تشخیص دهد.

 به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی خبرگزاری یونایتدپرس، این فناوری مانند اثر انگشت عمل می کند چراکه عنبیه هر فرد مانند اثر انگشت، دارای الگوهای منحصر به فرد است.گرفتن اثر انگشت یا آزمایش دی.ان.ای، به تماس مستقیم نیاز دارد اما اسکن عنبیه به وسیله این نرم افزار را می توان از فاصله حدود 13 متری انجام داد.

این نرم افزار تشخیص هویت می تواند الگوهای منحصر به فرد را در عنبیه فرد تشخیص دهد؛ به این صورت که از چشم فرد فیلم یا عکس تهیه می کند و آن را با نامی در پایگاه داده های خود مطابقت می دهد.تصور کنید که یک پلیس خودرویی را که سرعت زیاد دارد، متوقف کند؛ این اسکنر عنبیه قبل از خروج پلیس از خودرو، عکس عنبیه چشم راننده خاطی را از طریق آینه عقب می گیرد و آن را با یک هویت مطابقت می دهد و مشخص می کند که برای مثال آیا راننده بالقوه خطرناک است یا نیست.

همچنین دستگاه تشخیص عنبیه، می تواند عنبیه چشم افرادی را که در صف بازرسی فرودگاه ایستاده اند، اسکن کند و به این ترتیب زمان انتظار و غربالگری مسافران را به حداقل برساند.

کلید واژه ها: اسکنر عنبیه - تشخیص هویت - عنبیه -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]