کد خبر : 7569 شنبه 26 اردیبهشت 1394 - 11:40:37
پیگیری-ایجاد-پنج-مجتمع-بزرگ-پژوهشی-و-فناوری-جهاد-دانشگاهی

رئیس جهاد دانشگاهی خبر داد

پیگیری ایجاد پنج مجتمع بزرگ پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی

رئیس جهاد دانشگاهی با تأکید بر اینکه فعالیت‌های پژوهشی در کشور باید مأموریت محور شده و واگذار شوند، گفت: در این رابطه به مسئولان پیشنهاد ایجاد پنج مجتمع بزرگ پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی را داده‌ایم و امیدواریم با مساعدت آن‌ها این مجتمع‌ها را یه یک برند برای کشور تبدیل کنیم.

 

به گزارش ایسنا ، دکتر حمیدرضا طیبی در مراسم افتتاح ساختمان جدید جهاد دانشگاهی واحد استان کردستان اظهار کرد: جمهوری اسلامی باید امروز صاحب اقتدار در حوزه اقتصادی بوده و دانش بنیان و دارای توان علمی بالایی باشد. جهاد دانشگاهی هم از نهادهایی است که نشان داده که جوان ایرانی می‌تواند انقلاب را در رسیدن به اهداف والای آن یاری کند.

 

وی با اشاره به فعالیت جهاد دانشگاهی در چهار زمینه فرهنگی، پژوهشی، فناوری، آموزشی و تجاری‌سازی فناوری و کمک به اشتغال گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهشی از توانایی تولید علم و تجاری‌سازی و تبدیل تحقیقات علمی به فناوری برخوردار است و در این زمینه تحقیقات ارزنده‌ای انجام داده است.

 

رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به فعالیت‌های این نهاد در حوزه پزشکی به ویژه سلول درمانی، درمان ناباروری وسرطان پستان اعلام کرد: راه‌اندازی رشته های کارشناسی ارشد و دکتری در این مجموعه مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته است.

 

طیبی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه کشاورزی، تولید گیاهان دارویی و نفت، گاز و پتروشیمی هم دستاوردهای قابل توجهی را برای کشور کسب کرده است.

 

وی با تاکید بر رویکرد ویژه جهاد دانشگاهی به تولید فناوری‌های روز و توجه به تحولات آینده علم و فناوری در حوزه پزشکی گفت: در زمینه سلول درمانی کارهای خوبی را شروع کرده ایم که ادامه دارد.

 

رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: 44 مرکز علمی کاربردی، دو مرکز دانشگاهی و هفت موسسه آموزشی، دو پارک علم و فناوری و 19 مرکز رشد در سطح کشور زیر نظر جهاد دانشگاهی فعالیت می‌کنند.

 

اجرای طرح هفت شهر شایستگی در کشور

 

وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی افزود: جهاد در حوزه فرهنگی برای مصون‌سازی جامعه در مقابل تهاجمات فرهنگی طرح‌هایی با عنوان هفت شهر شایستگی را به انجام می‌رساند.

 

طیبی با اشاره به خبرگزاری‌های زیر نظر واحد فرهنگی جهاد دانشگاهی اعلام کرد: خبرگزاری دانشجویان ایران با انعکاس اخبار در زمینه‌های مختلف، خبرگزاری ایکنا با هدف توسعه فعالیت‌های قرآنی و خبرگزاری سینا در حوزه علم و فناوری زیر نظر جهاد دانشگاهی راه‌اندازی شده‌اند.

 

رئیس جهاد دانشگاهی با اعلام اینکه جهاد دانشگاهی باید متناسب با نیازهای ملی حرکت کند، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه اشتغال درصدد است تا دانشجویان را به سمت کارآفرینی هدایت کند.

 

وی از تدوین سند نقش و جایگاه جهاد دانشگاهی در تولید علمی کشور خبر داد و گفت: این مرکز در راستای توسعه فعالیت‌های خود نیازمند حمایت و همکاری ادارات استان است.

 

طیبی اعلام کرد: 20 درصد بودجه جهاد دانشگاهی از منابع دولتی و 80 درصد بودجه از محل تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی و فعالیت‌های آموزشی تأمین می‌شود.

 

وی با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله جهاد دانشگاهی، تصریح کرد: تهیه نقشه جامع علمی دانشگاه و همچنین تهیه پیشنهادهایی برای ارائه به دولت در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی از جمله اقدامات جهاد دانشگاهی است.

 

فعالیت‌های پژوهشی کشور مأموریت محور شوند

 

رئیس جهاد دانشگاهی افزود: همه واحدهای جهاد دانشگاهی در کشور باید بر اساس مزیت‌های بومی استان‌ها فعالیت‌های شاخص خود را برنامه‌ریزی کنند.

 

طیبی با تاکید بر اینکه فعالیت های پژوهشی در کشور باید ماموریت محور شده و واگذار شوند، افزود: در این رابطه به مسئولان پیشنهاد ایجاد پنج مجتمع بزرگ پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی را داده‌ایم و امیدواریم با مساعدت آن‌ها این مجتمع‌ها را به یک برند برای کشور تبدیل کنیم.

 

رئیس جهاد دانشگاهی در پایان با اشاره به نیاز جهاد دانشگاهی واحد کردستان به کمک و مساعدت مسئولان خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی معادل مساعدت استان و حتی بیشتر، جهاد دانشگاهی واحد کردستان را یاری می‌دهد تا بتوان استان را در رسیدن به توسعه بیشتر یاری رساند.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی - حمیدرضا طیبی -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]