کد خبر : 7274 دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 - 14:56:13
با-اشتغال-دانش-آموختگان-دانشگاهی-در-بخش-دریا،-رونق-اقتصادی-کشور-شتاب-می‌گیرد

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

با اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی در بخش دریا، رونق اقتصادی کشور شتاب می‌گیرد

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر لزوم افزایش سهم بخش دریا از تولید ناخالص ملی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: با اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی در بخش دریا علاوه بر تامین غذا، رونق اقتصادی کشور شتاب می‌گیرد.

به گزارش  ایسنا، دکتر علی وطنی در دیدار اعضای ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: ستاد صنایع دریایی بایستی برنامه راهبردی برای حمایت از بخش های فعال در صنایع دریایی داشته باشد.

وی با اشاره به تنوع موجود در حوزه‌های مختلف صنایع دریایی تصریح کرد: یکی از بخش‌هایی که در کشور ما به آن بی توجهی شده است، محیط زیست دریایی بوده است که بایستی به فعال سازی شرکت های فعال در این حوزه کمک کرد.معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به نقش مهم نفت در اقتصاد کشور اضافه کرد: در حوزه خدمات سکوهای دریایی، مایع سازی گاز طبیعی( LNG) و سایر بخش‌های مرتبط با صنعت نفت کشورهای خارجی به این بخش خدمات ارائه می کنند در حالی که با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی می توان از ظرفیت کارشناسان داخلی در این بخش بهره برد. با اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی در بخش دریا علاوه بر تامین غذا، رونق اقتصادی کشور شتاب خواهد گرفت.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]