کد خبر : 7153 یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 - 09:42:56
اینترنت-اشیا-بزرگترین-بازار-ابزار-الکترونیک-دنیا-تا-سال-2019

اینترنت اشیا بزرگترین بازار ابزار الکترونیک دنیا تا سال 2019

کارشناسان می گویند که اینترنت اشیا به بزرگترین بازار ابزارهای الکترونیک دنیا تبدیل می شود که میلیارد ها دلار صرفه جویی به دنبال خواهد داشت.

 به گزارش ایرنا از ' businessinsider، اینترنت اشیا در حال رشد قابل توجهی در بین مصرف کنندگان، عاملان کسب و کار و دولت هاست. این کار با شناسایی منفعت اتصال ابزارهای ساکن به اینترنت انجام می شود.در یک گزارش از شرکت تحلیل اطلاعاتی ' Intelligence' چند دلیل برای اثبات این مدعا آمده است.

1- اینترنت اشیا بزرگترین بازار دستگاه ها در جهان خواهد بود: تا سال 2019 میلادی بازار اینترنت اشیا به دوبرابر میزان بازار گوشی های هوشمند، کامپیوترهای شخصی، تبلت ها و ماشین ها متصل به هم و ابزارهای پوشیدنی خواهد رسید.

در این سال مذکور میزان ارزش افزوده بازار اینترنت اشیا در اقتصاد جهانی یک وهفت دهم میلیارد دلار خواهد بود. این میزان شامل سخت افزارها، نرم افزارها و هزنیه نصب و راه اندازی است.

2- حجم مبادله محموله های ابزاری به شش و هفت دهم میلیارد دلار در سال 2019 میلادی می رسد که این رقم با رشد سالیانه 61 درصد در یک دوره پنج ساله روبه رو می شود.

درآمد حاصل از فروش سخت افزار تنها 50 میلیارد دلار است. به عبارتی هشت درصد درآمد کلی حاصل از اینترنت اشیاء خواهد بود و درآمدهای نرم افزار و شرکت های زیرساخت بیشترین سهم را در این فناوری به خود اختصاص می دهند.

3- سرمایه گذاری در اینترنت اشیا؛ تاسال 2019 میلادی دولت ها پیشتاز استفاده از تجهیزات اینترنت اشیاء خواهند بود.

سود اصلی رشد اینترنت اشیا افزایش کارایی و کاهش هزینه هاست.

اینترنت اشیا افزایش بهره وری را داخل خانه ، شهر و محل کار با استفاده از امکان کنترل به کاربران می دهد. اگرچه برخی هنوز به دلایل امنیتی در استفاده از این ابزارها مرددهستند.

5- اما اینترنت اشیا مجموعه ای از استانداردها و فناوری ها را کم دارد که به شرکت ها اجازه انطباق و استفاده آسان را می دهد.در حال حاضر استاندارهای کمی برای آنچه نیاز به راه اندازی ابزارهای به هم پیوسته اینترنتی نیاز است وجود دارد.
البته کنسرسیوم های شرکت های الکترونیکی، تکنولوژیکی و صنعتی در تلاش برای استانداردسازی اینترنت اشیا و حل نگرانی های امنیتی هستند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]