کد خبر : 7106 شنبه 19 اردیبهشت 1394 - 16:27:15
پژوهشگران-مشهدی-کمربند-کاهش-فشار-بر-ستون-فقرات-ساختند

پژوهشگران مشهدی کمربند کاهش فشار بر ستون فقرات ساختند

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد کمربندی را به منظور کاهش فشار بر ستون فقرات با قابلیتهای خاص ساختند.

به گزارش  ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، این کمربند طبی توسط دکتر محسن ابراهیمی عضو هیات علمی گروه طب اورژانس و احمد کرچی پرستار اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ثبت اختراع شده است.

عضو هیات علمی گروه طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص گفت: کمربند طراحی شده علاوه بر دارا بودن تمامی مزایای کمربندهای طبی فعلی، برای تمامی مشکلات مربوط به ستون فقرات قابل استفاده است.

محسن ابراهیمی افزود: این کمربند که پیش و پس از عمل جراحی کاربرد دارد با کنترل حرکات کمر، کاهش چرخشهای ناگهانی و همچنین اصلاح انحنای کمر منجر به کاهش عوارض کمردرد شده و بهبود تدریجی بیمار را به دنبال دارد.

وی گفت: بررسی انجام شده در حدود 30 کشور نشان داد نمونه مشابه کمربند ساخته شده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با قابلیتهای بسیار، تاکنون در کشورهای دیگر ساخته نشده است.

دیگر پژوهشگر سازنده این کمربند نیز گفت: کمربند شامل شش قسمت است که قسمت فوقانی آن u شکل بوده و در زیر بغل قرار می گیرد و پایه اصلی آن در حد فاصل زیر بغل و استخوان ران است.

احمد کرچی انتقال فشار اندام فوقانی و کمربند شانه ای به اندام تحتانی را مهمترین عملکرد کمربند کاهنده فشار ستون فقرات عنوان و بیان کرد: قابلیت تنظیم ارتفاع، استفاده همزمان با دیگر کمربندها و سبکی از دیگر مزایای آن است.

وی افزود: این کمربند برای کمک به درمان تمامی صدمات ستون فقرات قابل استفاده است و جایگزین مناسبی به جای کمربندهای فعلی به شمار می رود.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب پزشکی در شرق کشور دارای هشت هزار دانشجو و افزون بر 17 هزار کارمند بهداشتی و درمانی است.
 

 

 
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]