کد خبر : 7082 شنبه 19 اردیبهشت 1394 - 11:16:30
استانداردسازی-و-مالکیت-فکر-پایه-های-اساسی-در-اقتصاد-دانش-بنیان-هستند

معاون علمی رییس جمهوری:

استانداردسازی و مالکیت فکر پایه های اساسی در اقتصاد دانش بنیان هستند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: استاندارد سازی ایده ها و مالکیت تفکر دو مولفه مهم و پایه های اساسی در توسعه اقتصاد دانش بنیان محسوب می شوند.

 به گزارش ایرنا، سورنا ستاری  در کنفرانس ملی استانداری سازی در یاسوج افزود: مهمترین راه تحقق این روش و رویکرد اقتصاد دانش بنیان نیز حمایت و تمرکز بر روی نیروهای انسانی و نخبه پروری است.وی با بیان اینکه امروزه نباید راه های اشتباه گذشته را ادامه دهیم ،تصریح کرد: آینده روشن کشور و حتی بسیاری از کشورهای توسعه نیافته دنیا را باید در اقتصاد دانش بنیان و حرکت به سمت تفکر، ایده و فناوری و حمایت از سرمایه انسانی جستجو کرد.


وی ابراز داشت: تجربه ثابت کرده که تاکنون و با گذشت حدود 106 سال از استخراج نفت خام و سرمایه گذاری بر روی منابع زیرزمینی خود تاکنون پیشرفت خاص و قابل ملاحظه ای در توسعه اقتصادی و تبدیل و اتصال این داشته ها به اقتصاد ، علم و فناری در کشور انجام نشده است.

ستاری یادآور شد: یکی از مهمترین دلایل اصلی عقب افتادگی ها تمرکز بر روی خام فروشی به جای ایده پردازی ،فکر و حمایت از سرمایه های انسانی در کشور بود.وی با بیان اینکه امروزه کارشناسان از منابع زیرزمینی به عنوان نفرین منابع اقتصادی یاد می کنند، افزود: تحقیقات نشان داده که همچنان کشورهایی که دارای این منابع بودند با کمترین تحول و پیشرفت نیز در حوزه اقتصاد مواجه هستند.

وی از آمادگی کامل معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری با شرکت های دانش بنیان و ایده ها و فکرهای نو در سطح استان ها خبر داد و گفت: حوزه های پژوهشی، تحقیقاتی و علمی در هر استان نیز باید ارتباط خود را با ستادهای 13 گانه در معاونت علمی رییس جمهوری عمیق تر و بیشتر کنند.
وی با تقدیر از سازمان ملی استاندارد در زمینه برگزاری این همایش ، گفت: همان قدر که کشور نیازمند ایده پردازی و تولید فکر و علم است به همان میزان نیز در اندیشه استاندارد سازی و بهبود کیفیت تولیدات بویژه در حوزه علم و فناوری و صنعت است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]