کد خبر : 6962 پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394 - 12:23:27
نشست-هم-اندیشی-ترویج-فرهنگ-جهاد-علمی-در-ساری-آغاز-شد

نشست هم اندیشی ترویج فرهنگ جهاد علمی در ساری آغاز شد

نشست هم اندیشی ترویج فرهنگ جهاد علمی با حضور 30 نفر از نخبگان در رشته های علوم پایه، انسانی و پزشکی صبح امروز پنجشنبه در ساری آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا این نشست در راستای سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب توسط بنیاد ملی نخبگان ایران برگزار شده است.

داود دومیری گنجی رییس بنیاد نخبگان مازندران در این نشست کسب مرجعیت علمی و فناوری ایران در جهان، تولید علم و توسعه نوآوری و نظریه پردازی علمی را مهمترین هدف برگزاری این هم اندیشی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف و ایده انقلاب اسلامی ایران توسعه علم و فناوری در دنیا است، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد شتاب توسعه علم و فناوری ایران نسبت به دیگر کشورهای جهان کند شده است.

دومیری گنجی با اشاره به این نکته که توسعه نوآوری و جهاد مستمر علمی همواره باید مورد توجه تمامی آحاد جامعه به ویژه دست اندرکاران و دولتمردان قرار بگیرد ،اظهار کرد: در زمان حاضر کمتر از 100 ایده علمی دانشگاههای کشور تبدیل به محصول و فناوری شده است که این رقم در مقایسه به دیگر دانشگاههای دنیا اندک است. 

رییس بنیاد نخبگان مازندران بر لزوم عملی شدن ایده ها و نظریه ها و تجاری سازی خلاقیت ها و ابتکارات نخبگان در کشور تاکید کرد.

نشست هم اندیشی ترویج فرهنگ جهاد علمی تا فردا در هتل سالار دره ساری ادامه دارد.

کلید واژه ها: بنیاد ملی نخبگان - جهاد علمی -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]