کد خبر : 6828 سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 14:43:13
استفاده-از-ظرفيت-هاي-هايتك-بومي-شده،ازسیاست-هاي-کلان-وزارت-علوم-است-

استفاده از ظرفيت هاي هايتك بومي شده،ازسیاست هاي کلان وزارت علوم است

سیناپرس: دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم گفت: سیاست وزارت علوم بر این مبنا است تا با توجه به تجربه گسترده در این بخش از ظرفیت‌های سرامیک در ارتقاي سطح زندگی مردم بهره ببریم.

دکتر احمدی در افتتاحیه نخستین همایش بین المللی سرامیک های پیشرفته در پژوهشگاه مواد و انرژی با اشاره به اینکه شاخه‌های علوم همانند جوامع بشری است، اظهار داشت: این امر به این معناست که جوامع بشری در تعامل با سایر جمعیت‌ها به پيشرفت مي رسند .
معاون پژوهش و فناوري وزیر علوم با تأکید بر اینکه انجمن سرامیک تاکنون تعامل خوبی در این زمینه داشته است، گفت: مهم ترین نقش این کنگره معرفی هر چه بیشتر حوزه‌های جدید و تلاش برای باز کردن مرزهای گذشته و سنتی و نیز ورود به عرصه‌های جدید است که با ایجاد همگرایی زمینه بروز پدیده‌های جدید باز شود.
وی با اشاره به چالش‌های بومی و فرا منطقه‌ای در این حوزه اظهار داشت: در وزارت علوم تلاش می‌شود این چالش‌ها احصا و روش‌های برای مرتفع کردن مشکلات بخش آموزشی، روش‌ها و نیروهای تحقیقات اتخاذ شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر احمدی با تأکید بر اینکه پس از 35 سال ظرفیت خوبی در این حوزه ایجاد شده گفت: وجودمراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری، پژوهشگاه‌‌ها و متخصصان باتجربه که در عرصه‌های مختلف می‌توان از تجربه آنها استفاده کند، ظرفیت ارزشمندی محسوب می‌شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]