کد خبر : 63967 یکشنبه 18 آبان 1399 - 12:30:47
تجربه-برگزاري-آموزش-هاي-مجازي-دانشگاه-به-عنوان-يك-دستاورد-مهم-که-باید-تداوم-و-تقویت-شود

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان:

تجربه برگزاري آموزش هاي مجازي دانشگاه به عنوان يك دستاورد مهم که باید تداوم و تقویت شود

سیناپرس: ابطحی از تجربه برگزاري آموزش هاي مجازي دانشگاه به عنوان يك دستاورد مهم ياد كرد و ادامه داد: واضح است كه کیفیت محتواهاي آموزشي رشد قابل توجهي پیدا کرد و ارتباط قوي بين نسلي از استادان جوان با استادان با سابقه براي استفاده از ظرفيت فضاي مجازي شكل گرفت.

به گزارش سیناپرس اصفهان ، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان صبح امروز در پنجاه وچهارمین اجلاس سراسری معاونان آموزش دانشگاه های کشور  گفت: بالاترين سرمايه گذاري براي تأمين تجهيزات و زيرساخت هاي برگزاري كلاس هاي آنلاين و ارتقاء كيفيت آموزش در دانشگاه صنعتي اصفهان در دوران همه گيري كویيد 19 انجام شده است.  
دكتر سید مهدی ابطحي  با بيان اين كه با همگرايي بين بخش هاي مختلف دانشگاه، در حوزه آموزش شرايط مناسبي فراهم شده است افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان تمام بودجه و امكانات خود را به كار گرفت تا آموزش دانشجو يك روز هم عقب نيافتد.
وي با اشاره به مشكلات ناشي از شرايط اقتصادي كشورو ناپايداري قیمت ارز، از سازمان امور دانشجویان خواست تا همچون گذشته، با ابلاغ رديف هاي بودجه اي براي توسعه زيرساخت هاي آموزش مجازي دانشگاه ها كمك نماید.
رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان، از تجربه برگزاري آموزش هاي مجازي دانشگاه به عنوان يك دستاورد مهم ياد كرد و ادامه داد: واضح است كه کیفیت محتواهاي آموزشي رشد قابل توجهي پیدا کرد و ارتباط قوي بين نسلي از استادان جوان با استادان با سابقه  براي استفاده از ظرفيت فضاي مجازي شكل گرفت.

ابطحی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های خوبی که در تجربه آموزش مجازي كسب كرديم، مي توانيم شبکه ملی آموزش كشور را تقویت کنیم و از آموزش با كيفيت دانشگاه هاي كشور به عنوان نقاط قوت مان در ارتباطات علمي با کشورهای فارسی زبان استفاده نمائیم.

وی توجه حوزه بين الملل دانشگاه صنعتی اصفهان را به گردآوري تجربه هاي دانشگاه هاي برتر دنيا در آموزش مجازي و شيوه برگزاري آزمون هاي سالم، از تلاش هاي قابل توجه اين دوران دانست و تأكيد كرد: نتايج اين پژوهش در تدوين برنامه مناسب آموزش مجازي این دانشگاه به كار گرفته شد و همچنين در اختيار ساير دانشگاه هاي كشور نیز قرار گرفت.
رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان،تلاش های معاونت آموزشی وزارت علوم برای افزایش اختیارات دانشگاه در حوزه آموزشی و ساماندهی مؤسسات آموزش عالی را قابل تقدير دانست و خاطر نشان کرد: دستاوردهاي پنجاه و چهارمین اجلاس سراسری  معاونان آموزشی سراسر کشور در تقويت شبكه علمي كشور مؤثر واقع شود.
سخنرانی معاون آموزشی وزیر علوم، مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی این وزارت خانه، دبیران مناطق آموزشی کشور و برگزاری نشست های تخصصی در سطح معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی، از دیگر بخش های پنجاه و چهارمین اجلاس سراسری  معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور بود.
گفتنی است: اجلاس یک روزه معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور از صبح امروز به صورت مجازی و با محوریت دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط