کد خبر : 63923 شنبه 10 آبان 1399 - 16:29:19
آغاز-فراخوان-جذب-هیات-علمی-از-امروز

آغاز فراخوان جذب هیات علمی از امروز

فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای سال ۱۳۹۹ از امروز آغاز می‌شود.

در راستای اجرای مصوبه هیأت عالی جذب، برنامه زمانبندی بیست و چهارمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور مربوط به فراخوان شهریور ۹۹ اعلام شد.

بر این اساس دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از تاریخ ۱۵ شهریور ماه تا ۱۷ مهر ماه سال جاری فرصت داشتند نیاز خود برای جذب هیات علمی را اعلام کنند. مرکز نظارت جذب هیات علمی نیز از تاریخ ۱۹ تا ۳۰ مهر ماه درخواست‌های اعلام نیاز دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و ظرفیت‌های جذب هیات علمی را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

همچنین تطبیق نیاز برای جذب هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با تأییدیه مرکز نظارت جذب از تاریخ ۳ تا ۹ آبان ماه صورت گرفت و در نهایت فراخوان جذب هیات علمی از امروز ۱۰ آبان اعلام می‌شود و متقاضیان تا ۱۸ آذر فرصت دارند در این فراخوان ثبت نام کنند.

بررسی‌های اولیه پرونده متقاضیان جذب هیات علمی و ارسال نتایج این بررسی‌ها به کمیته‌های ارزیابی از تاریخ ۲۲ آذر ماه انجام می‌شود و فرایند بررسی پرونده‌ها ۲۲ اسفند ماه سال جاری به پایان می‌رسد.

بررسی وضعیت متقاضیان جذب هیات علمی در هیات مرکزی جذب از ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال آینده ادامه می‌یابد. در نهایت نتیجه نهایی بررسی‌های تا اول تیر ماه سال ۱۴۰۰ به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام خواهد شد.

متقاضیان فراخوان فوق در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی از سوی کارشناسان مرکز جذب می‌توانند پس از ورود به سامانه جامع جذب و از طریق مرکز پیام، پرسش خود را مطرح و پاسخ آن را ظرف مدت یک روز کاری دریافت کنند.

هر داوطلب به محض ثبت نام از حقوق مکتسبه ثبت نام برخوردار است و باید شرایط سالم و عادلانه شرکتِ وی در رقابت فراهم شود و از هرگونه تضییع حق و تعیین و یا محدود نمودن دایره انتخاب شوندگان، قبل از بررسی علمی و سایر صلاحیت‌ها خودداری کند.

منبع: ایسنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط