کد خبر : 63918 چهارشنبه 07 آبان 1399 - 16:45:54
به-دنبال-راه-اندازی-سریع-شیمی-پارک-دراصفهان-با-هدف-تامین-نیازهای-کشور-هستیم

رئیس جهاددانشگاهی کشور در دیدار با استاندار اصفهان تاکید کرد:

به دنبال راه اندازی سریع شیمی پارک دراصفهان با هدف تامین نیازهای کشور هستیم

سیناپرس:

دکتر طیبی ضمن تشریح مجموعه اقدامات صورت گرفته در گروه صنایع شیمیایی، دارویی شهید مدرس اصفهان توسط جهاددانشگاهی گفت: با تهیه یک برنامه جامع، به طور قطع به دنبال رونق شیمی پارک اصفهان با هدف تهیه مواد شیمیایی مورد نیاز کشور هستیم.

به گزارش سیناپرس اصفهان، 7 آبان ماه، دکتر طیبی  با  استاندار اصفهان در راستای تسهیل امور و توسعه کمی وکیفی پروژه های جهاددانشگاهی در استان  گفتگو و تبادل نظر کردند.

دراین دیدار دکتر حمیدرضا طیبی، با اشاره به پروژه مجموعه بزرگ گروه صنایع شیمیایی و دارویی شهید مدرس (نجف آباد) که مدتی به دلیل پاره ای از مشکلات متوقف شده بود گفت: قطعا در هر سرمایه گذاری تعیین دقیق مالک محل استقرار پروژه بسیار برای سرمایه گذار حائز اهمیت است لذا براساس یکسری مشکلات حقوقی که پیش پای راه اندازی مجموعه شهید مدرس در سال های گذشته انداخته شد و شک و تردید هایی را نسبت به مالکیت جهاددانشگاهی برای زمین مجحموعه شهید مدرس اایجاد کردند، پروزه توسط سرمایه گذار تا به امروز راه اندازی نشده بود.

وی بابیان اینکه با تثبیت مالکیت زمین برای جهاددانشگاهی درمحاکم حقوقی و قضایی بلافاصله به حمد الله پیمانکار در این مجموعه شهید مدرس کار خود را آغاز کرده است و طبق وعده ای که داده است فاز نخست راه اندازی مجموعه تا بهمن ماه محقق می شود، تصریح کرد: با تهیه یک برنامه جامع، به طور قطع به دنبال رونق شیمی پارک اصفهان با هدف تهیه مواد شیمیایی مورد نیاز  کشور هستیم وجهاددانشگاهی با تمام تلاش به دنبال تحقق اهداف استان و اثبات اعتماد مسئول عالی استان است .

رئیس جهاددانشگاهی تاکید کرد: قطع به یقین ما به دنبال اثبات حقانیت اعتماد استانداری اصفهان به مجموعه جهاددانشگاهی در موضوع  شیمی پارک  هستیم، به شدت بر راه اندازی شیمی پارک دراستان اصفهان مصرهستیم، از طرف دیگر بر مواد شیمیایی پرمصرف کشور به جهاددانشگاهی ماموریت داده شده است و براین راه محکم ایستاده ایم و امروزه نیاز به تولید مواد شیمیایی پرمصرف به صورت صنعتی و عمده هستیم.

وی درادامه پیرامون  پروژه ها وتکنولوژی های متعدد با محوریت جهاددانشگاهی در سطح کشور توضیح و به تشریح مجموعه امکانات، توانمندی ها و ظرفیت های تحقیقی و عملیاتی جهاد دانشگاهی برای فعالیت در استان پرداخت.

طیبی افزود: در حال حاضر جهاددانشگاهی در زمنیه بذرهای هیبریدی، تمرکز بر پرورش ماهی در قفس  وتکنولوژی تور، بحث پرورش اسب های گران قیمت، و بحث اصلاح نژادهای دام های سبک و سنگین در حال فعالیت جدی علمی  است که از جمله پروژه هایی به حساب می آید که می توان در استان اصفهان ادامه داد.

وی  با اعلام آمادگی کامل جهاددانشگاهی برای تحقق چنین پروژه هایی دراستان با همکاری بخش خصوصی عنوان کرد: راه اندازی سریع و کامل مجموعه صنایع شیمیایی و دارویی شهید مدرس اولویت ما است.

  همچنین مدیر عامل گروه صنایع شیمیایی و دارویی شهید مدرس نیز که در این سفر یک روزه دکتر طیبی را همراهی می کند، گفت: یک برنامه دوساله برای این منطقه با تشریح وتعریف ۶ پروژه پیش بینی کرده ایم که فاز اول این پروژه طبق وعده پیمانکار فعلی ، بهمن ماه سال جاری به پایان می رسد.

 تحققی افزود: در این راستا بطور قطع فرآوری مواد گلخانه ای و بحث برندینگ مواد گلخاته ای که از خواسته های مردم منطقه نیز می باشد،  مدنظر قرار خواهد گرفت.

در این دیدار، استاندار اصفهان گفت: باید شیمی پارک اصفهان ذیل تلاش های جهاددانشگاهی هرچه سریع تر راه اندازی شود به نحوی که کارآیی و کارآمدی این شیمی پارک برای مردم این منطقه ملموس باشد.

دکتر عباس رضایی با بیان این مطلب که شیمی پارک ها یکی از مکان هایی است که می تواند جمعیت بیکار و جویای کار را نجات بدهد، افزود: امروزه جمعیت فارغ التحصیل بیکار، در استان بسیار زیاد است و باید به سمت مهارت آفرینی و مهارت افزایی جوانان برویم و از طرف دیگر از خام فروشی مواد معدنی بپرهیزیم و به سمت ارزش افزایی و تحقق پروژه های هایتک و فناورانه برویم.

مهندس مرتضی تیموری رییس واحد صنعتی اصفهان نیز در این جلسه، ضمن ارائه گزارش  طرح های در دسترس اجرای این واحد، خواستار حمایت های استان بمنظور تسهیل و پیشرفت این پروژه ها شد. 

وی با تشریح چهار طرح فناورانه ای که در واحد صنعتی اصفهان در حال اجرا است ومورد بازدید دکتر طیبی رئییس جهاددانشگاهی کشور قرار گرفت خاطرنشان کرد: رفع نیازهای استان و کشور با تمرکز بر تحقیق، مطالعه و عملیاتی سازی  پروژه های فناورانه با تکیه بر مواداولیه و  معدنی داخلی  جز اولویت های واحد صنعتی اصفهان است.

گفتنی است؛ دکتر طیبی در این سفر یک روزه به اصفهان، با حضور در مجموعه کارگاه پژوهشی و تحقیقاتی واحد صنعتی اصفهان، از نزدیک با پروژه‌های فناورانه معاونت پژوهشی واحد صنعتی اصفهان، با هدف آشنایی با روند تحقیق، مطالعه و اجرای پروژه های فناورانه این واحد همچون تدوین دانش فنی وساخت پایلوت تولید نیکل وکبالت از مواد معدنی، تولید نیکل وکبالت از مواد ثانوی(ضایعات الکترونیکی)، تجاری سازی رزین اپوکسی سنگ و تولید مواد فسفاته کششی، آشنا شد.

 

no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]