کد خبر : 63851 چهارشنبه 09 مهر 1399 - 10:53:57
برگزاری-نخستین-کنگره-بین‌المللی-علوم-زیست-پزشکی-در-اصفهان

برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی علوم زیست پزشکی در اصفهان

سیناپرس: نخستین کنگره بین المللی علوم زیست پزشکی اصفهان (ICIBS-۲۰۲۰) از پنجم مهر ماه به مدت ۶ روز، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و با سخنرانی اساتیدی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و کشورهای اروپایی و آمریکایی در حال برگزاری است.

رئیس اولین کنگره بین المللی علوم زیست پزشکی اصفهان (ICIBS-۲۰۲۰) در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: این کنگره با مشارکت دانشمندان برجسته‌ای از دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی ایران و کشورهای کانادا، آمریکا، فرانسه، آلمان، سوئیس و برزیل به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می شود.

دکتر رسول صالحی با تاکید براینکه این کنگره کاملا به صورت مجازی برگزار می‌شود، گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از پنجم لغایت دهم مهر ماه به صورت مجازی میزبان برگزاری این کنگره علمی است و دسترسی عموم به این کنگره امکان پذیر است.

وی افزود: ۱۴۰ مقاله در این کنگره ۶ روزه به صورت سخنرانی و ۲۵۰ مقاله در قالب پوستر در دو نوبت صبح و عصر در حوزه‌های مختلف پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های مختلف ارائه خواهد شد و دانشمندان و پژوهشگرانی از ایران و کشورهای مختلف، آخرین دستاوردهای علمی خود را به اشتراک خواهند گذاشت.

استاد ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هدف از برگزاری این کنگره را ارتباط با محققان بین المللی عنوان کرد و گفت: در دوران همه گیری کرونا و وجود تحریم ها که به عقیده خیلی ها محدودیت به حساب می اید، انگیزه ای شد تا نشان دهیم می توانیم با محققان دنیا در ارتباط باشیم و آخرین دستاوردهای علمی را به بحث و تبادل نظر بپردازیم.

صالحی با اشاره به مقاله ای با محوریت موضوع کرونا در این کنگره گفت: یک مقاله از کشور آلمان در خصوص بیماری کووید ۱۹ و ارتباط آن با مسائل بالینی است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]