کد خبر : 6381 دوشنبه 07 اردیبهشت 1394 - 11:21:35
ساخت-اتومایزرهای-جمع-آوری-گازهای-سمی-در-تبریز

ساخت اتومایزرهای جمع آوری گازهای سمی در تبریز

سیناپرس: محققان دانشگاه تبریز موفق به طراحی و ساخت اتومایزرهای پیشرفته برای جمع آوری گازهای سمی منتشره در محیط و کاهش آلودگی شدند.

مجری این طرح گفت: این سامانه برای سه هدف عمده جذب آلاینده های هوا در مبدا آلاینده کننده مانند نیروگاه ها، پالایشگاه ها و کارخانه های سیمان، ایجاد پارک های تنفس مصنوعی برای کاهش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و جذب گازهای سمی که از منابع مختلف در محیط منتشر می شود، ساخته شده است.

به گفته محمدتقی شروانی تبار، اتومایزرها و اسپری های پیشرفته در دانشکده فنی و مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز و شرکت دانش بنیان سامانه های فراصوت نوید ایرانیان که در مرکز رشد واحدهای فناوری این دانشگاه تبریز مستقر است، آماده تولید انبوه می باشد.

استاد دانشکده فنی و مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز یادآوری کرد: کاربرد و دانش، طراحی و ساخت این اتومایزرها و اسپری های پیشرفته کاملا بومی است.
دانشگاه تبریز یکی از دانشگاه های مربوط به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و شامل 21 دانشکده و در کل مشتمل بر 29 قطب علمی و مجتمع آموزشی است.
به گزارش دانشگاه تبریز،این دانشگاه با وسعت 275 هکتار سال 1325 بنیان گذاشته شده و بزرگ ترین مرکز علمی در شمال غرب ایران بوده و یکی از پنج دانشگاه مادر ایران و جزو 10 دانشگاه برتر ایران در تولید علمی است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]