کد خبر : 63794 چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 10:02:55
بهره-برداری-از-تصفیه-خانه-فاضلاب-منطقه-مهرویلا-در-شهر-کرج

توسط فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان؛

بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب منطقه مهرویلا در شهر کرج

تصفیه زیستی فاضلاب بهداشتی توسط شرکت مهندسی کاشفان نیلفام واقع در منطقه مهرویلا در استان البرز با حضور برخی از مقامات استان البرز به بهره برداری رسید.
به گزارش سیناپرس اصفهان، این پروژه به ظرفیت ۱۰ لیتر بر ثانیه در فضای مفیدی به مساحت کمتر از ۲۵۰ مترمربع و مصرف انرژی کمتر ۲۵ کیلو وات در ساعت با ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال با شاخص‌های کیفی زیست محیطی مطابق استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست و به منظور تامین آب مورد نیاز جهت مصارف آبیاری درختان غیر مثمر شهر کرج به بهره برداری رسید.

پروژه قبلی این شرکت دانش بنیان در شهر کرج و در منطقه حصارک با ظرفیت یک میلیون لیتر در شبانه روز و با قابلیت بازیافت آب جهت مصارف آبیاری فضای سبز شهری در سال ۹۸ به بهره برداری رسیده است.

از ویژگی‌های منحصر بفرد پکیج های نوین تصفیه فاضلاب بهداشتی نیلفام می‌توان به جمع آوری و تصفیه فاضلاب بصورت محلی، استفاده از پساب تصفیه شده برای آبیاری درختان در منطقه، عدم برداشت آب از چاه های زیرزمینی، جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی ، عدم انتشار بوی نامطبوع با توجه به مکان یابی در بافت شهری و کاهش قابل توجه هزینه‌های اجرایی طرح اشاره کرد.

این شرکت دانش بنیان با دو دهه فعالیت و چندین ثبت اختراع در زمینه آب و فاضلاب، مجری بیش از ۱۰۰ پروژه تحقیقاتی و اجرایی و کسب عناوینی همچون واحد فنی و مهندسی نمونه کشور (سال ۹۸)، واحد نمونه پژوهشی کشور (سال ۹۸)، محصول برتر تحقیق و توسعه (سال ۹۷)، کسب عنوان برتر Excellent prize و اخذ رتبه برتر در جشنواره پارک های علم و فناوری آسیا (ASPA Awards ۲۰۱۵) در کشور ژاپن و ده ها عنوان دیگر است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]