کد خبر : 63770 دوشنبه 06 مرداد 1399 - 10:42:14
کارآفرینان،-خالق-ارزش-ها-در-جامعه-امروز-

به مناسبت روز کارآفرین،

کارآفرینان، خالق ارزش ها در جامعه امروز

تاریخ ششم مرداد ماه در تقویم روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای است، اهمیت کارآفرینی در کشور ما به قدری است که تاریخ سوم اردیبهشت را نیز به نام روز کارآفرین نام گذاری کرده اند که در واقع روز تولد شیخ بهائی می باشد

به گزارش سیناپرس اصفهان، تاریخ ششم مرداد ماه در تقویم روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای می باشد. اهمیت کارآفرینی در کشور ما به قدری است که تاریخ سوم اردیبهشت را نیز به نام روز کارآفرین نام گذاری کرده اند که در واقع روز تولد شیخ بهائی می باشد. این دو روز را می توان نماد افرادی که با سخت کوشی در شرایط سخت اقتصادی کشور به موفقیت های حرفه ای و توسعه کسب و کارشان رسیده اند، دانست. این کارآفرینان گاهی کار هایی می کنند که حتی مسئولین و دولت مردان از انجام آن ناتوان هستند. همه این ها هم به دلیل نیاز هایی است که آن ها با گوشت و پوست و استخوان خود در جامعه حس کرده اند.

به طور کلی کارآفرینان ارزش هایی را در جامعه خلق می کنند که از چشم بسیاری از افراد پنهان مانده است، برای این افراد رفع مشکلات و دغدغه های مردم در اولویت قرار دارد و تمام اهداف و برنامه ریزی های شان را روی آن ها معطوف می کنند. اما متاسفانه این افراد در مسیر اجرایی سازی اهداف و برنامه های کارآفرینی شان با مشکلاتی هم مواجه می شوند. برای مثال ممکن است در مقابل برخی از قوانین دولت و زیرساخت های آن و یا پرداخت مالیات دچار چالش هایی شوند. اما این تمام ماجرا نیست، در برخی موارد ما به عنوان بخشی از جامعه با روحیه کارآفرینان سنخیت نداریم و نمی توانیم راحت آن ها را در کنار خود بپذیریم. بعد از این توضیح کوتاه درباره کارآفرینی جا دارد، به یکی از کارآفرینان موفق کشور به نام میثم شکری ساز اشاره کنیم و با هم مروری بر موفقیت ها و پستی و بلندی های زندگی او داشته باشیم.

شکری ساز کارآفرین برتر کشور

از آنجایی که ما یاد نگرفته ایم خلاقانه زندگی کنیم و به فکر رفع نیاز های خود به روش های خلاقانه باشیم، خلا های زیادی هست که افراد کارآفرین با شم خلاقانه خود به خوبی آن ها را پیدا می کنند و با برنامه ریزی هایی که می کنند این خلا را برای ما پر کرده و خود را در سطح جامعه شناس تر و شناخته شده تر می کنند. میثم شکری ساز هم با توجه به نیاز جامعه و خلا های آموزشی که در میان جوانان مشاهده کرد، تصمیم گرفت فضایی را برای یادگیری و آموزش این جوانان فراهم کند و به دلیل ورود بیش از اندازه تکنولوژی در زندگی افراد، به فکر افتاد بخشی از دوره های آموزشی ضروری را نیز به صورت مجازی آموزش دهد.

همین باعث شد تا خیل عظیمی از جوانانی که تشنه یادگیری بودند و می خواستند با مهارت های خاص وارد بازار کار حرفه ای شوند و کسب درآمد کنند، به این دوره های آموزشی روی آورند. در نتیجه امروز شاهد اشتغال این جوانان در حوزه های مختلف هستیم. همانطور که گفتیم کارآفرینان با مشکلات زیادی در مسیر موفقیت خود مواجه می شوند. برای میثم شکری ساز نیز اینگونه بود. از ورشکستی گرفته تا تهمت و افترا در خصوص کلاه برداری و جعل مدرک. جای تعجب ندارد که این افراد زیر ذره بین باشند و توسط یک سری افراد سود جو، مورد حجوم شایعات و افترا ها قرار گیرند.

اما آنچه مسلم است، این است که ما به عنوان مخاطب هر گفته و سخنی را که خصوصا در فضای مجازی منتشر می شود به راحتی باور نکنیم و با ترویج و تکرار آن ها به آن دامن نزنیم. این مسائل برای میثم شکری ساز کمی چالش برانگیز شد و باعث شد او مدتی درگیر امور حقوقی و اعاده حیثیت خود باشد که البته در نهایت از تمامی این اتهامات مبرا شد. او همچنین در ابتدای راه خود، به مانند بسیاری از کارآفرینان موفق دیگر، مشکلات مالی زیادی داشت و در این حوزه، چندین بار شکست خورد. اما همانطور که گفتیم از آنجایی که دغدغه این افراد بیشتر رفع نیاز های جامعه است و به فکر توسعه آن می باشند، این چالش ها باعث نشد که میثم شکری ساز پا پس بکشد و عقب رود. از نظر او برای جبران این مشکلات و البته تهمت ها، تنها باید باید با تلاش و زحمت بیشتر به ادامه مسیر دل داد و از موانع نترسید. موانع را باید دانه دانه حل کرد و کنار گذاشت، تا پله پله به موفقیت های بیشتری برسیم.

میثم شکری ساز متولد 1365 است و دارای دکتری کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. او همچنین مدرک کارشناسی ارشد را در رشته MBA از دانشگاه اشتنبایس آلمان اخذ کرده است و علاوه بر این دارای مدرک کارشناسی در رشته صنایع می باشد. او بار ها بنا به دلیل خدمات ارزنده ای که در حوزه آموزش به این جامعه کرده است، از سوی نهاد های مختلفی مورد تقدیر واقع شده است. برای مثال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور همگی به ایشان لطف داشته و لوح سپاس و تقدیرنامه های مختلفی را به او ارائه کرده اند.

او همچنین در موارد زیر دارای توانمندی و تخصص می باشد:

  • در زمینه مشاور مدیریت و بازاریابی فروش
  • در انجام پروژه های بازرگانی، فروش و بازاریابی
  • در اجرا و استقرار استاندارد های مدیریت کیفیت در سازمان ها
  • در اجرای پروژه های مربوط به حوزه آموزش عالی، پروژه های مرتبط با مذاکرات و ارتباطات

پس با این توضیحات جا دارد اهمیت ویژه ای به کارآفرینان کشور بدهیم و امکان اجرایی سازی برنامه های کارآفرینانه آن ها را فراهم کنیم تا نه تنها جوانان از بیکاری رها شوند، بلکه جامعه مان نیز روز به روز به سمت بهتر شدن و توسعه پیش برود.

منبع: ندای اصفهان

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]