کد خبر : 63718 پنج شنبه 05 تیر 1399 - 17:56:17
دولت-خود-را-موظف-به-تأمین-سرمایه-شرکت‌های-تولیدی-می‌داند

معاون رئیس جمهور در اصفهان:

دولت خود را موظف به تأمین سرمایه شرکت‌های تولیدی می‌داند

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دولت خود را موظف به تأمین سرمایه شرکت‌های تولیدی می‌داند، گفت: ۵۳۰ هزار میلیارد ریال کمک به صنایع اختصاص داده شده است.

محمدباقر نوبخت ظهر پنج شنبه پس از بازدید از برخی صنایع و کارخانه جات اصفهان در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ۵۳۰ هزار میلیارد ریال برای کمک به صنایع اختصاص داده شده است، اظهار داشت: بخشی از این بودجه برای جبران خسارت‌های ناشی از ویروس کرونا تخصیص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه دولت حمایت از صنایع و طرح‌های آنها را وظیفه خود می‌داند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صنایع و واحدهای تولیدی نیازمند سرمایه‌گذاری توسعه دهنده هستند، سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و سرمایه توسعه آنها را تأمین خواهیم کرد.

نقش بخش خصوصی در رشد و توسعه زیرساخت‌های کشور

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به نقش بخش خصوصی در رشد و توسعه زیرساخت‌های کشور، بیان داشت: حضور و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تأمین نیازهای کشور و ایجاد رفاه ملی مؤثر است، امروز شرکت‌های بزرگ خارجی نظیر سامسونگ و ال‌جی به خاطر تحریم‌ها از کشور ما خارج شده‌اند و دشمن در تلاش است تا چرخ اقتصاد کشور ما را متوقف کند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی تولید کنندگان داخلی تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا چرخ اقتصاد کشور متوقف نشود و نیازهای خانواده‌های ایرانی را تأمین کنند و اقدام به تولید لوازم خانگی با قیمت و کیفیت مناسب کرده‌اند.

نقش تولید داخلی در مصون سازی کشور از تحریم‌های اقتصادی

نوبخت با اشاره به نقش تولید داخلی در مصون سازی کشور از تحریم‌های اقتصادی، تصریح کرد: وظیفه مسؤولان و مدیران کشور است که نگاه ملی و امنیت ملی به شرکت‌ها و بنگاه‌های تولیدی داشته باشند و در خصوص فعال‌سازی و کمک به آنها با چنین نگاهی اقدام کنند.

وی از تلاش دولت برای تسهیل تأمین نیازهای شرکت‌های تولیدی خبر داد و تاکید کرد: بروکراسی اداری از مسائلی است که بر سر راه تولید ملی قرار دارد و تلاش می‌کنیم تا برای برطرف کردن این موضوع اقدامات لازم را انجام دهیم.

اجرای طرح‌های زیربنایی در حوزه اقتصاد

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در نقاط مختلف کشور طرح‌های زیربنایی در حوزه اقتصاد در حال اجراست، گفت: در سفر به اصفهان ساخت سه هزار واحد مسکونی برای اقشار آسیب پذیر کلید زده خواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]