کد خبر : 63674 شنبه 27 اردیبهشت 1399 - 11:59:19
تجاری‌سازی-نانوپوشش‌-خوداستریل‌-شونده-برای-مقابله-با-کرونا

تجاری‌سازی نانوپوشش‌ خوداستریل‌ شونده برای مقابله با کرونا

شرکت انویژن‌اس‌کیو با دریافت حمایت مالی از دولت کانادا به دنبال ایجاد زیرساخت برای تولید نانوپوشش خوداستریل شونده برای مقابله با ویروس کرونا است.

به گزارش سیناپرس به نقل از پایگاه فناوران نانو ایران، شرکت انویژن‌اس‌کیو (EnvisionSQ) با دریافت حمایت مالی از دولت کانادا به دنبال ایجاد زیرساخت برای تولید نانوپوشش خوداستریل شونده برای مقابله با ویروس کرونا است.

نانوپوشش خوداستریل شونده موسوم به NanoCleanSQ در لیست فناوری‌هایی قرار دارد که دولت کانادا در قالب برنامه نسل جدید تولید در کانادا، از آنها حمایت خواهد کرد.

این نانوپوشش می‌تواند ویروس‌هایی نظیر کووید ۱۹ را به سرعت از بین ببرد، در حالت عادی هفته‌ها زمان نیاز است تا این کار انجام شود. این نانوپوشش توسط شرکت انویژن‌اس‌کیو (EnvisionSQ) و دانشگاه گلف توسعه داده شده‌است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان، تقاضا برای تجهیزات و فناوری‌هایی که بتواند از گسترش این بیماری ممانعت کند، افزایش یافته است.

ویروس کووید ۱۹ می‌تواند روی برخی سطوح تا چند روز باقی بماند که این کار احتمال گسترش بیماری را افزایش می‌دهد. NanoCleanSQ یک پوشش شفاف است که می‌تواند ۹۹٫۹ درصد از ویروس‌ها و باکتری‌ها را از روی سطح حذف کند. قدرت ضدمیکروبی این پوشش ریشه در نور دارد، در واقع تابش نور موجب محافظت طولانی‌مدت و جلوگیری از انتقال ویروس به انسان می‌شود.

بیل‌وان هیست می‌گوید: «می‌توان این نانوپوشش را روی سطوح مختلف نظیر پلاستیک به کاربرد برد تا مانع از گسترش ویروس کرونا شود. فرصت فوق‌العاده‌ای برای استفاده از NanoCleanSQ در بیمارستان‌ها و مراکز مراقبتی وجود دارد. استفاده از این فناوری در وسایل حمل و نقل عمومی می‌تواند روی محدودیت گسترش ویروس تاثیر به سزایی داشته باشد. این نانوپوشش در محافظت از کارگران و کمک به بازگشت سریع‌تر به حالت عادی نقش موثری دارد.»

NanoCleanSQ تحولی نشات گرفته از یک فناوری جدید تصفیه هوا به نام SmogStop است که برای حذف آلودگی‌های صنعتی و مواد شیمیایی از هوا به کار گرفته می‌شود.

در این فناوری از یک پوشش فتوکاتالیستی استفاده شده که با کمک نور و انجام واکنش شیمیایی، مواد آلاینده و مضر را به اکسیژن و نیتروژن تجزیه می‌کند.

پوشش فتوکاتالیستی SmogStop در بزرگراه‌ها مورد استفاده قرار گرفته و نتایج مثبتی نیز به‌دست آمده است.

بودجه در نظر گرفته شده برای این فناوری قرار است برای ایجاد تاسیسات تولید این محصول هزینه شود.

کلید واژه ها: کانادا - نانوپوشش - مواد الاینده - کرونا -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]