کد خبر : 63609 یکشنبه 31 فروردین 1399 - 14:59:36
فعال-شدن-آزمایشگاه-تولید-کیت-تشخیص-کرونا-در-دانشگاه-آزاد-اصفهان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان خبر داد؛

فعال شدن آزمایشگاه تولید کیت تشخیص کرونا در دانشگاه آزاد اصفهان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به توانایی های دانش بنیان و آزمایشگاههای تحقیقاتی واحدهای دانشگاهی استان اصفهان برنامه های انجام شده در مقابله با شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

پیام نجفی اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا جلسات متعددی از طریق ویدئو کنفرانس با روسای واحدها و مراکز دانشگاهی استان برگزار و بر همکاری کامل با نهادهای استان در مقابله با شیوع ویروس کرونا تأکید شده است.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به توانایی های دانش بنیان و تاسیسات آزمایشگاهی واحدهای دانشگاهی استان اصفهان خاطر نشان کرد: آزمایشگاه میکروبیولوژی در زمینه تولید کیت تشخیص کرونا فعال شده و ۱۰ طرح دانش بنیان نیز در این زمینه در حال پیگیری است که ۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات اتاق بازرگانی به صورت وام برای عملیاتی شدن طرح ها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ۶ طرح دانش بنیان از طرف استان به صندوق نوآوری ارسال که ۳ طرح تایید و عملیاتی شدند، همچنین ۵ طرح از میان ۱۰ طرح ارسالی استان به پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز مورد تایید قرار گرفتند و عملیاتی شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان، نجفی تصریح کرد: تیم های ساخت دستگاه های ضد عفونی و غربالگری در واحدهای استان فعال شده و در باب تولید دارو، تولیدات انجام شده در روزهای آتی جهت مطالعه نهایی مورد بررسی بالینی قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: واحدها برحسب توان و قابلیت های خود در مقابله با کرونا فعال هستند که از آن جمله می توان به تولید مواد ضدعفونی کننده در واحد شهرضا، تولید ماسک و گان در مدارس عالی طراحی دوخت سما و همچنین اختصاص سالن مورد نیاز برای تولید قارچ بر پایه ویتامین D اشاره کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با تقدیر از فعالیت های بسیج دانشجویی و بسیج اساتید اظهار کرد: استقرار بسیج دانشجویی در نقاط پر تردد شهر به منظور کنترل وضعیت سلامت مردم، تب سنجی، ضد عفونی کردن خودروها و توزیع بسته های سلامت توسط بسیج اساتید، خدمتی است که مقطعی نبوده و تا پایان مقابله با کرونا انجام خواهد شد.

وی افزود: در این راستا با هماهنگی با واحدها مقرر شد دانشجویان پرستاری داوطلب به ستادهای مقابله با کرونا معرفی و همچنین از ظرفیت اساتید دانشکده های پرستاری، علوم تربیتی و روانشناسی در جهت کمک و آگاهی بخشی به مردم از طریق تولید نماهنگ و مصاحبه استفاده شود.

نجفی امیدواری کرد؛ تا به یاری خدا و همکاری همه بتوانیم گام های محکمی را در جهت کنترل و از بین بردن ویروس کرونا انجام دهیم.

چند روز گذشته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه ای که با حضور رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی ۶ استان‌ گلستان، گیلان، مازندران، اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری و واحد مستقل نجف‌آباد که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از دستاوردهای جدید مرکز تحقیقات لیزر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان در حوزه مقابله با بیماری کرونا توسط دکتر طهرانچی رونمایی شد.

دستگاه های رونمایی شده در این جلسه شامل سیستم ضد عفونی کننده خودکار هوای محیط، ربات ضدعفونی کننده و ربات غذابر مخصوص بیمارستان ها، سنسور ضد عفونی کننده مخصوص صفحه کلید آسانسور و همچنین محفظه نوری گازی استریل و ضد عفونی خانگی مجهز به اشعه UV که در نوع خود کم مانند بوده و نمونه های خارجی آن صرفا کاربرد بیمارستانی و رستورانی دارند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها