کد خبر : 63599 شنبه 30 فروردین 1399 - 10:25:01
سامانه-جامع-میکروسکوپ-مجازی-راه‌اندازی-شد-

در جهت ارتقاء و تسهیل آموزش از راه دور دروس عملی آزمایشگاهی؛

سامانه "جامع میکروسکوپ مجازی " راه‌اندازی شد

"سامانه جامع میکروسکوپ مجازی" به عنوان یک سامانه آموزشی نوآورانه و با هدف ارتقا کیفیت و بهره‌وری نظام آموزشی کشور
در حوزه آموزش دروس عملی آزمایشگاهی توسط شرکت پرتو نور آسمان، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و راه‌اندازی شد.

به گزارش سیناپرس اصفهان، این سامانه در راستای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت آموزش مجازی در کنار آموزش حضوری و به عنوان تکمیل کننده آموزش دروس عملی و آزمایشگاهی طراحی شده است.

همچنین با بررسی دقیق محدودیت‌های روش‌های فعلی آموزش از قبیل، هزینه بالای تهیه و نگهداری میکروسکوپ‌های مختلف و به تعداد مورد نیاز، عدم امکان استفاده و مشاهده همزمان نمونه‌ها، آسیب به نمونه میکروسکوپی به مرور زمان و یا در اثر استفاده مداوم، عدم امکان بازنگری مجدد نمونه و یادداشت‌گذاری و علامت‌گذاری روی نمونه و همچنین ذخیره تصاویر مهم و پرکاربرد، اقدام به راه‌اندازی و به روزرسانی سامانه " جامع میکروسکوپ مجازی " به آدرس parnoa.ir شده است.

این سامانه همانند یک میکروسکوپ مجازی عمل کرده و در آن امکان تعامل اساتید و دانشجویان در رایانه و یا تلفن همراه وجود داشته و سعی شده است تا با امکان مشاهده، مدیریت، اشتراک‌گذاری و تجزیه و تحلیل تصاویر و استفاده از ابزار علامت‌گذاری و نشانه گذاری تصاویر و امکان مشاهده اعماق نمونه‌ها در زوم‌های مختلف با حفظ کیفیت، فرایند تدریس و آزمون در مفاهیم دروس آزمایشگاهی از قبیل رشته‌های علوم پزشکی، زیست شناسی، کشاورزی، مهندسی مواد و ... آسان شود.

در دهه اخیر علاوه بر اینکه میکروسکوپ‌های مجازی توانسته وظایف میکروسکوپ‌های معمولی را نیز انجام دهد، به اساتید و دانشگاهیان اجازه داده است تا از مزایای دنیای دیجیتال در ارتقاء بهره‌وری، ذخیره سازی، سرعت و اشتراک گذاری اطلاعات نیز استفاده کنند

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]