کد خبر : 63581 دوشنبه 25 فروردین 1399 - 15:09:49
اولین-دوره-سلسله-مسابقات-قرآنی-تبیان-برگزار-می-شود

به همت موسسه فرهنگی قران و عترت،

اولین دوره سلسله مسابقات قرآنی تبیان برگزار می شود

نخستین دوره مسابقات قرآنی تبیان، به صورت مجازی در اصفهان با رقابت 130 نفر از متسابقین برگزار می شود

به گزارش سیناپرس اصفهان، محمدمهدی عباسیان، مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت برهان در جمع خبرنگاران  ضمن اعلام خبر برگزاری اولین دوره از سلسله مسابقات قرآنی تبیان  در اصفهان به صورت مجازی اظهار کرد: گاهی نگاه به مسابقات قران نگاهی نتیجه گرا است، عده ای انتخاب شده و عده ای دیگر حذف می شوند.

وی با بیان اینکه تلاش شده است دراین دوره از مسابقات قران کریم تبیان هدف از برگزاری این مسابقات انس هرچه بیشتر قرآن آموزان با این مصحف شریف باشد گفت: اگر این انس با قرآن کریم در بین جوانان بیشتر تحقق یابد گزاره های کلام الهی پناهگاه زندگی انان قرار خواهد گرفت و به تبع الگویی برای آحاد جامعه خواهند بود.

مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت برهان تصریح کرد: لذا مسابقات قرآن تبیان با رویکردی جدید در عرصه حفظ قرآن، برای نخستین بار در کشور و با هدف ایجاد انگیزه، تربیت حفاظ و مبلغانی توانمند، برپایی رقابتی سالم و جذاب و ارتقای هر چه بیشتر کیفیت محفوظات قرآن‌آموزان به صورت سلسله‌وار طراحی شده است.

وی افزود: این دوره از مسابقات قران کریم با توجه به شرایط کنونی  و عدم امکان حضور قرآن آموزان در موسسه به صورت مجازی  برگزار می شود وهمه شرکت کنندگان از طریق سامانه اسکای روم قرائت های خودر ا به سمع داوران می رسانند.

عباسیان با بیان اینکه درحال حاضر 130 نفر از برادران و خواهران در این دوره از مسابقات به مدت 12 روز به رقابت می پردازند خاطرنشان کرد: مدت رقابت هر شرکت کننده ۱۵ دقیقه است که بر اساس قرعه کشی در روز افتتاحیه اعلام شده همچنین امکان تماشای تلاوت شرکت کنندگان برای یکدیگر نیز فراهم است.

وی متذکر شد:  این دوره از مسابقات در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و فینال برگزار خواهد شد و قرآن آموزان باید توجه داشته باشند که لازمه راهیابی به مراحل بالاتر کسب حد نصاب نمره است که برای مرحله مقدماتی حسن حفظ نمره 90 به بالا و برای مرحله نیمه  نهایی حسن حفظ نمره 95 به بالا است.

مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت برهان  عنوان کرد: این مسابقات از ۲۳ فروردین به صورت رسمی آغاز شده  و مراسم اختتامیه آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]