کد خبر : 63516 پنج شنبه 07 فروردین 1399 - 12:35:20
ساخت-دستگاه‌های-تولید-ماسک-در-کشور-تکمیل-شد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری؛

ساخت دستگاه‌های تولید ماسک در کشور تکمیل شد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: زنجیره ساخت دستگاه‏های تولید ماسک در داخل کشور به همت شرکت‏های دانش ‏بنیان تکمیل شد.

سورنا ستاری اعلام کرده است که روزانه ۴۰۰ هزار فیلتر نانویی برای ماسک‏‌های بیمارستانی N95 تولید می‌شود؛ این تعداد فیلتر نانونی توسط یک شرکت ایرانی انجام شده و به زودی این ظرفیت چند برابر می‌شود.

رئیس بنیاد ملی نخبگان اظهار کرد: "خوشبختانه در این مدت کم تنها در عرض زمانی حدود ۱۰ روز، ساخت نخستین دستگاه‏های تولید ماسک در انواع مختلف توسط دو شرکت دانش‏ بنیان داخلی نیز به پایان رسید و این شرکت‏ها در حال تولید انبوه دستگاه‏های تولید ماسک در داخل کشور هستند."

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری طی چند سال گذشته، بر موضوع شکل گیری اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان در کشور تاکید فراوان کرده و برای تحقق آن، تلاش‌های بسیاری کرده است. اینک در شرایط ویژه کشور، این اکوسیستم که در حال تکمیل شدن بوده و نقشی تاثیرگذار به دست آورده است.

ستاری در این خصوص گفت: "وقتی اکوسیستم شرکت‏‌های خصوصی توانمند دانش ‏بنیان در داخل کشور وجود داشته باشد، این شرکت‌ها در مدت زمان کوتاهی می‌‏توانند مشکلات کشور را در هر زمین‌ه‏ای مرتفع کنند و با این اتفاق به هر میزان لازم داشته باشیم، می‌‏توانیم دستگاه‌‏ها و مواد اولیه تولید ماسک را تولید کنیم؛ اگرچه برای تولید و نصب این دستگاه‌‏ها مدت زمانی طول خواهد کشید، اما به زودی مشکلات کشور در زمینه تأمین ماسک به پایان می‌رسد."

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها