کد خبر : 63479 دوشنبه 26 اسفند 1398 - 17:48:24
رفع-گلوگاه-دستگاه‌های-دوخت‌ودوز-ماسک-نانویی-با-توافق-وزارت-بهداشت

رفع گلوگاه دستگاه‌های دوخت‌ودوز ماسک نانویی با توافق وزارت بهداشت

بیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی گفت: گلوگاهی در رابطه با دستگاه‌های دوخت‌ودوز ماسک نانویی داشتیم که طی دو روز گذشته با وزارت بهداشت توافق خوبی انجام شد تا شرکت‌هایی که ماسک معمولی تولید می‌کنند این مدیا را دریافت و ماسک نانو تولید کنند.

سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره روند تولید ماسک‌های نانو و اقدامات صورت گرفته در این زمینه، گفت: با اقدامات انجام شده خوشبختانه مدیای تولید ماسک نانو به اندازه کافی در کشور تولید می‌شود.  

رفع گلوگاه دستگاه‌های دوخت‌ودوز ماسک نانویی با توافق وزارت بهداشت

وی افزود: گلوگاهی در رابطه با دستگاه‌های دوخت و دوز ماسک داشتیم که در این زمینه توافقی با وزارت بهداشت صورت گرفت و به  شرکت‌هایی که ماسک‌های معمولی تولید می‌کنند مدیای نانو بدهیم تا بتوانند ماسک نانو تولید کنند تا کادر درمانی در مضیقه ماسک‌های باکیفیت نباشند. 

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی گفت: در حال حاضر روزانه ۳۰۰ هزار ماسک مدیای نانو تولید می‌کنیم که قابلیت تبدیل به N۹۵و N۹۹  را دارند به طوری که تولید ماسک معمولی چیزی در حدود ۷۰ هزار تا در روز است. 

سرکار ادامه داد: اکثر شرکت‌های ما در فضای تولید ماسک نبودند ولی با توجه به شیوع کرونا نیاز به ماسک‌های N۹۵ با کیفیت بالا برای کادر درمانی ایجاد شد. چند شرکتی که دستگاه‌های صنعتی نانو الیاف داشتند و با استفاده از دستگاه‌های صنعتی فیلترهای خودرو و فیلترهای نیروگاهی با کیفیت نانویی تولید می‌کردند همکاری خوبی انجام دادند و تمام سفارشات‌‌ خود را چند ماه به تعویق انداختند تا بتوانیم تغییر کاربری در خط تولید بدهیم و مدیای ماسک نانو تولید کنیم. 

تولید روزانه ۳۰۰ هزار ماسک N95 

وی افزود: در حال حاضر ظرفیت‌ تولید روزانه حدود ۳۰۰ هزار ماسک N۹۵ است که خوشبختانه این اقدام به خوبی انجام شد و در رابطه با دستگاه‌های دوخت و دوز کمی با مشکل مواجه شدیم.  

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی گفت: چند دستگاه صنعتی نانو الیاف برای صادرات خارج از کشور آماده داشتیم که با شرایط ایجاد شده دستگاه‌ها را از بسته‌بندی باز کردیم و به خط تولید اضافه کردیم تا به اندازه کافی مدیای نانو برای تولید ماسک داشته باشیم. 

سرکار خاطرنشان کرد: مشکل اصلی ما دستگاه‌های دوخت و دوز ماسک است. طی دو روز گذشته با وزارت بهداشت توافق خوبی انجام شد تا شرکت‌هایی که ماسک معمولی تولید می‌کنند این مدیا را دریافت و ماسک نانو تولید کنند تا کمبود ماسک‌های باکیفیت برای کادر درمانی نداشته باشیم. 

منبع: فارس

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]