کد خبر : 63478 یکشنبه 25 اسفند 1398 - 18:35:38
فعالیت-جدی-7شرکت-دانش-بنیان-علوم-پزشکی-برای-تولید-محصولات-ضدعفونی

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

فعالیت جدی 7شرکت دانش بنیان علوم پزشکی برای تولید محصولات ضدعفونی

سیناپرس: دکتر حق جو گفت: حداقل هفت شرکت از شرکتهای علوم پزشکی وارد کارشده اند، اما به غیر از شرکت های تولید ماسک و تجهیزات ضدعفونی کننده و کیت تشخیص دهنده وحتی بازی درمانی در حال فعالیت هستند.

به گزارش سیناپرس اصفهان، شقایق حق جوی جوانمرد عصر امروز در نشست خبری مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با محوریت بیماری کرونا اظهار کرد: در  مجموع در استان اصفهان به جز شهرستان کاشان و آران و بیدگل ۱۹۰۹ نمونه تست کرونا گرفته شده است، اظهار کرد: تاکنون نتیجه تست ۳۶ درصد از این مبتلایان مثبت اعلام شده است.

وی ادامه داد: ۶۱ درصد از مبتلایان قطعی کرونا در اصفهان مرد و 39 درصد زن بوده‌اند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان میانگین سنی ابتلاء به کرونا در استان اصفهان را ۵۸.۵ سال اعلام کرد و گفت: کمترین سن ابتلاء در استان اصفهان ۱۴ سال و بیشترین سن ۹۹ سال بوده است.

وی با بیان اینکه ۳۳ درصد از مبتلایان به کرونا در استان اصفهان بهبود یافته و ترخیص شده‌اند، ادامه داد: ۶.۴ درصد از مبتلایان از مجموع نفرات بستری شده تست مثبتی کرونا، جان خود را از دست داده‌اند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار سیناپرس پیرامون فعالیت شرکت های دانش بنیان زیر مجموعه علوم پزشکی اصفهان  در زمینه بیماری کرونا بیان داشت: ظرفیت قابل قبول و جدی از شرکت های دانش بنیان در این زمینه فعال شده اند.

وی ابراز کرد:حداقل هفت شرکت از شرکتهای علوم پزشکی وارد کارشده اند، اما به غیر از شرکت های تولید ماسک و تجهیزات ضدعفونی کننده و کیت تشخیص دهنده، یکی از شرکت های مستقردر پارک علم و فناوری تحت عنوان شرکت شادرام که در زمینه تولید بازی درمانی فعال است،آخرین  محصول آنها طراحی بازی برای کودکان در این ایام به شیوه آموزش در زمینه بیماری کرونا است.

وی خاطرنشان کرد:معاونت غذا ودارو به همه شرکتها نوید داده است که اگر هر شرکتی بتوانند محصولاتی برای نظام سلامت و کرونا تولید کنند مجوز یک روزه می دهد.

حق جو بیان کرد: کمیته مطالعات کرونا تحت عنوان «کمک» اخیرا  تشکیل شده که فراخوان عمومی برای همه محققین داده شده که ۵۴ پروپزال رسیده و برای 38 عدد کد علمی و کد اخلاقی صادر شده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها