کد خبر : 63475 یکشنبه 25 اسفند 1398 - 20:33:52
پروتکل-های-جدید-درمانی-درحال-انجام-است

سورنا ستاری:

پروتکل های جدید درمانی درحال انجام است

سیناپرس: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: پروتکل های جدید درمانی با هماهنگی وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا در حال انجام است.

سورنا ستاری به پیگیری تلفنی رئیس جمهوری از نتایج اقدامات انجام شده در کمیته مقابله با کرونای معاونت علمی اشاره کرد و افزود: در این پیگیری توضیح اقدامات انجام شده به استحضار رئیس جمهور رسید.

ستاری افزود: پیگیری امور مربوط به حوزه علم و فناوری در جهت مقابله با ویروس کرونا و تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخته شده توسط شرکت‌های دانش بنیان و کارآزمائی بالینی و بهره برداری داروهای جدید در حالت ساخت مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود؛ کمیته مشترک علمی ما بین وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با معاونت علمی و فناوری تشکیل شده که در حال حاضر دهها پروژه پژوهشی مشترک تعریف شده است و بزودی نتایج برخی از آنها مشخص خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین گفت: تأکید و درخواست رئیس جمهور بر این بود که هرچه زودتر باید ماهیت این ویروس و حرکت و تاثیرگذاری و عملکرد آن در افراد مختلف مشخص و تشخیص داده شود.

ستاری تاکید کرد: می‌بایست حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و محققینی که در مقابله با ویروس کرونا مشغول به کار شده‌اند صورت گیرد. همچنین مطالعات جدی در مقابله با این ویروس باید انجام شود.

وی همچنین گفت: پروتکل‌های جدید درمانی با هماهنگی وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا در حال انجام است همچنین اقداماتی در راستای مطالعات بالینی زیر نظر این وزارتخانه با اخذ گواهی مربوط از کمیته اخلاق پزشکی صورت گرفت.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط