کد خبر : 63440 دوشنبه 19 اسفند 1398 - 09:20:23
-نحوه-ورود-و-استفاده-فراگیران-از-کلاس-های-در-این-ایام-تعطیلی

معاون آموزشی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان تشریح کرد:

نحوه ورود و استفاده فراگیران از کلاس های در این ایام تعطیلی

سیناپرس: مهندس قجاوند گفت: در این مقطع و با توجه به اعلام هشدار جدی وزارت بهداشت مبنی بر عدم تجمع افراد برای شیوع ویروس کرونا، خدمت جدید جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان یعنی برگزاری کلاس های برخط راه حل جایگزینی خوبی به نظر می آید.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان در گفت وگو با خبرنگار سیناپرس اصفهان، گفت: با تلاش همکاران، کلاس های برخط مباحث آموزشی را در جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان ویژه فراگیران این واحد که کلاس های آنها به علت شیوع ویروس کرونا تا 16 فرودین 99 تعطیل شده بود، را فراهم کردیم.

مهندس ذبیح الله قجاوند با بیان اینکه براساس همت همکاران در بخش فنی، پیچیدگی ها و سختی های  برگزاری کلاس برخط کاملا رفع شده و فراگیران آموزشی به راحتی می توانند با اتصال به اینترنت از این کلاسها به صورت آن لاین بهره ببرند.

وی تصریح کرد: تمام سعی خود را برای جبران عقب ماندگی درسی  و آموزشی فراگیران درایام تعطیلی کلاس های کرده ایم، لذا فراگیران آموزشی می توانند با مراجعه به سایت به آدرس اینترنتیwww.jdeiut.ir  از این امکان و خدمت جدید استفاده نمایند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان توضیح داد: فراگیران آموزشی پس از مراجعه به این سایت، می توانند با کلیک در قسمت چپ سایت که با رنگ پس زمینه قرمز رنگ تحت عنوان «کلاس های آموزش برخط» مشخص شده است، ساعت شروع آن لاین کلاس خود را مطلع  و از آن بهره مند شوند.

وی افزود: وقتی فراگیران وارد این قسمت سایت می شوند، سه بخش برای آنها نمایان می شود، نخست لینک ورود فراگیران به کلاس های آموزشی برخط است، مثلا کلاس زبان خارجی f2 است که ساعت شروع آن مشخص است و لینک ورود به کلاس هم موجود است.

قجاوند عنوان کرد: قسمت دوم، متن دستورالعمل نحوه استفاده و ورود به کلاس های برخط است که با زبان بسیار ساده و روان همراه با تصاویر رنگی قرارداده شده است و قسمت سوم فایل دانلود نرم افزار برگزاری کلاس های برخط است.

وی با دادن این تذکر که همه سختی های کار استفاده از کلا سهای برخط توسط مهندسین فنی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان برطرف شده است تا فراگیران به راحتی و سهل الوصول بتوانند از این خدمت جدید استفاده کنند ابراز کرد: امکان ورود به سایت هم از طریق سایت و هم از طریق موبایل امکان پذیر شده است و به هیچ وجه برای فراگیران نیازمند وب کم نیست چرا که ما قصد نمایش تصاویر فراگیران را اصلا نداریم.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان ادامه داد: اساتید واحد پس از گذراندن مراحل آموزشی برای برگزاری کلاس های برخط از روز پنج شنبه مورخ 15اسفندماه اقدام به برپایی کلاس های خود به صورت برخط کرده و محتواها و مطالب آموزشی مورد نیاز فراگیران را دراین کلاس قرار می دهند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان پیش از این تجربه موفقیت آمیز برگزاری کلاس های مجازی و برخط را برای دستگاه های اجرایی داشته است؛ گفت: تا به امروز بیش از 10 کلاس آموزشی به صورت برخط برای فراگیران به صورت موفقیت آمیز برگزار شده است.

قجاوند بیان کرد: در حال حاضر دراین مقطع زمانی و با توجه به اعلام هشدار جدی وزارت بهداشت مبنی بر عدم تجمع افراد برای شیوع ویروس کرونا، خدمت جدید جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان یعنی کلاس های برخط راه حل جایگزینی خوبی به نظر می آید، گرچه پس از گذران از این مقطع کلاس های حضوری آموزشی دوباره برقرار می شود.

وی خاطرنشان کرد: این کلاس های برخط به نحوی طراحی و برنامه ریزی شده است که همه اقدامات آموزشی که سر کلاس های حضوری توسط استاد و فراگیران رخ می داده است نیز دراین کلاس های برخط اعم از دست گرفتن و پرسیدن سوال دو سویه، امکان پخش پاورپوینت توسط استاد و آپلود و دانلود فایل صوتی و تصویری انجام شود.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان اذعان کرد: برای حضور در کلاس های برخط جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان فقط یک بستر اینترنت پرسرعت چه از طریق موبایل و چه از طریق کامپیوتر شخصی و یک عدد هندزفری جهت انتقال بهتر صوت فراگیران لازم است.

وی متذکر شد: در حال حاضر کلاس های برخط آموزشی واحد برای آشنایی بیشتر فراگیران با این فرایند و خدمت جدید با مرور مطالب آموخته شده قبلی آغاز و سپس به بحث تدریس مطالب جدید خواهد رسید.

قجاوند خاطرنشان کرد: طبق نظر سنجی که از فراگیران اخیراً انجام شده است، بالای 80 درصد فراگیران از این نحوه کلا سها رضایت داشته اند و چه بسا در آینده، برای برخی از کلاس ها و آموزش های خود به این طریق عمل می کنیم.

وی تصریح کرد: از گذشته یکسری محتواهای آموزشی به صورت مدیا همراه با افکت های قابل توجه ای برای استفاده عموم افراد آماده شده بود که بر روی سایت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان قراردارد و افراد می توانند به صورت رایگان از آنها بهره ببرند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان در پایان گفت: کلاس های برخط آموزشی در عرصه های مختلف چون زبان خارجی، مهارت های کامپیوتر، اندروید و .. در حال برگزاری است و این خدمت جدید برای عدم وقفه افتادن میان ارائه مطالب آموزشی به فراگیران است

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها