کد خبر : 63326 دوشنبه 28 بهمن 1398 - 17:00:47
جهاددانشگاهی-در-میان-برگزیدگان-جشنواره‌ی-بین‌المللی-خوارزمی-

با حضور رییس‌جمهور؛

جهاددانشگاهی در میان برگزیدگان جشنواره‌ی بین‌المللی خوارزمی

سیناپرس: با حضور رییس‌جمهور از ۱۵ طرح برتر سی‌وسومین جشنواره‌ی بین‌المللی خوارزمی تقدیر به عمل آمد و طرح طراحی و ساخت سیستم کنترل دور الکتروموتورهای توان بالا از پژوهشکده برق جهاددانشگاهی، رتبه‌ی سوم طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی برق و کامپیوتر را کسب کرد.

اختتامیه سی و سومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی صبح امروز (دوشنبه، 28 آبان‌ماه) با حضور دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از روسای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برای معرفی دانشمندان، پژوهشگران و نوآوران برگزار شد.

در این جشنواره از ۱۵ طرح برتر تقدیر شد که از این تعداد ۱۰ طرح داخلی، ۴ طرح خارجی و یک طرح ایرانی مقیم خارج بود.

اسامی برگزیدگان این جشنواره به این شرح است:

برگزیدگان بخش داخلی:

طرح توسعه فناوری انرژی خورشیدی حرارتی در کشور به‌عنوان برگزیده ویژه معرفی شد. این طرح از سوی استاد محمود یعقوبی از دانشگاه شیراز بوده است.

دکتر افشین سلطانی با طرح مدل‌سازی گیاهان زراعی و کاربردهای آن رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی.

دکتر قاسم جابری‌پور با عنوان طرح گسترش نظام‌های عددی نامتعارف در حساب کامپیوتری از دانشگاه شهید بهشتی رتبه سوم پژوهش‌های بنیادین.

دکتر سعید بلالای با طرح سنتز مواد اولیه رادیوداروهای پپتیدی رتبه اول پژوهش‌های کاربردی.

دکتر امیر محمدزاده لاجوردی با طرح پلتفورم تحلیل بدافزار بیت وان در گروه تخصصی برق و کامپیوتر حائز رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی.

دکتر بهنام ستارزاده با طرح ماجول امنیت سخت‌افزاری بومی صدف در گروه‌ تخصصی برق و کامپیوتر حائز رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی.

دکتر مرتضی الیاسی با طرح کنکاش (سامانه نظارت و تحلیل شبکه‌های مخابراتی) حائز رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر.

مهندس مهدی وطنی و دکتر محمدصادق حیدرزاده با طرح طراحی و ساخت دستگاه فلوفورمینگ رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی مکانیک.

مهندس محمد فرزی از پژوهشکده برق جهاددانشگاهی با طرح طراحی و ساخت سیستم کنترل دور الکترو موتورهای توان بالا رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی برق و کامپیوتر.

دکتر ناصر احسانی قمیشلوی از دانشگاه مالک اشتر با طرح طراحی زیرساخت‌ها و تولید قطعات سرامیکی کاربید سیلسیوم رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی مواد، متالوژی و انرژی‌های نو.

برگزیده ایرانی مقیم خارج:

دکتر سید محمد شاهیدپور با طرح تحقیق، طراحی و پیاده‌سازی فناوری‌های انرژی تجدید پذیر در ریزشبکه‌ها به‌عنوان طرح برگزیده محقق ایرانی خارج از کشور انتخاب شد. وی در موسسه فناوری ایلینوی آمریکا در زمینه سیستم‌های قدرت مشغول به فعالیت است.

طرح‌های برگزیده خارجی:

دکتر سی آن کین از کشور کره جنوبی با طرح تحقیق و توسعه مواد دارویی، غذاهای فراسودمند و بهداشتی از موجودات دریایی.

دکتر وی هوا وانگ از کشور چین با طرح ارتقای دانش ارتباط میان خواص با پدیده رهایش در شیشه‌های فلزی.

دکتر ژیاو مینگ چن از کشور چین با طرح نوآوری در سنتز پلیمرها و ترکیب‌های کوئورد بیناسیونی کاربردی.

دکتر راجوکا ماربویا از کشور انگلستان با طرح الگوریتم‌ها و سیستم‌های نرم‌افزاری بازار محور با بهره‌وری انرژی بالا در محاسبات ابری.

جوایز برگزیدگان کشور چین از سوی سفیر این کشور در ایران دریافت شد.

گفتنی است، پروژه‌ی «طراحی و ساخت سیستم کنترل دور الکتروموتورهای توان بالا» با مسوولیت مهندس محمد فرزی عضو هیات علمی پژوهشکده برق جهاددانشگاهی با مشارکت اعضای هیات علمی، پژوهشگران و کارشناسان جهاددانشگاهی علم و صنعت و پژوهشکده برق جهاددانشگاهی و با حمایت مالی و همکاری شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اجرا شد.
دستاورد صنعتی این طرح یک سیستم کنترل دور (VFD) با ولتاژ 6.6 کیلوولت و توان  1.5 مگاوات می‌باشد که از سال 1396 در انتقال نفت خام و فرآورده‌های نفتی به خدمت گرفته شده است.
تاکنون جهاددانشگاهی علم و صنعت و پژوهشکده برق، برنده‌ی هشت دوره‌ی جشنواره‌ی خوارزمی شده است

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط