کد خبر : 63319 یکشنبه 27 بهمن 1398 - 08:18:08
۱۵طرح-برتر-جشنواره-خوارزمی-تقدیر-می-شود-

با حضور رییس جمهور؛

۱۵طرح برتر جشنواره خوارزمی تقدیر می شود

سیناپرس: همزمان با برگزاری اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی از ۱۵ طرح برتر با حضور رییس جمهور تقدیر می‌شود.

جشنواره بین المللی خوارزمی برای شناسایی و معرفی طرح های برتر ملی و قدردانی از دانشمندان، پژوهشگران و نوآورانی است که با دانش و نوآفرینی های ذهنی و عملی خود دنیای پرتلاطم امروز را به سویی روشن تر و امن تر می برند.

این جشنواره بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۶ نهادینه شد و اکنون به عنوان باسابقه ترین جشنواره علمی جمهوری اسلامی ایران سه دهه افتخارآمیز از برگزاری مستمر و موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته است.

طرح های ارائه شده بر حسب موضوع در ۱۸ گروه تخصصی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و کارشناسان و اعضای هیئت علمی طرح ها را بر اساس ماهیت و شاخص های تعریف شده ارزیابی کردند. از این رو این طرح های برتر به هیئت داوران جشنواره بین المللی خوارزمی ارائه شد.

در این دوره از جشنواره ۲۰۳ طرح داخلی و ۱۲۵ طرح خارجی از ۳۵ کشور جهان برای حضور در این رقابت ثبت نام کردند. نتیجه فعالیت چند ماهه در ۱۸ گروه تخصصی، ۲۸ طرح از سوی گروه های تخصصی به هیئت داوران جشنواره شد.

هیئت داوران بعد از جلسه های متعدد تعداد ۱۰ طرح داخلی، ۴ طرح خارجی و یک طرح ایرانی مقیم خارج از کشور را از دانشمندان کشورهای استرالیا، چین و کره جنوبی به عنوان برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی انتخاب کردند.

طرح های برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی در بخش خارجی و ایرانی مقیم خارج در حوزه «تحقیقات بنیادی»، در گروه تخصصی برق و کامپیوتر از استرالیا، گروه تخصصی فناوری های شیمیایی و مواد، متالورژی و انرژی های نو از چین هستند.

همچنین طرح های برگزیده در بخش «تحقیقات کاربردی» جشنواره در گروه تخصصی برق و کامپیوتر به ایرانی مقیم آمریکا و در گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشکی از کره جنوبی تعلق می گیرد.

همچنین طرح های برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی در بخش داخلی در حوزه های «تحقیقات بنیادی»، «تحقیقات کاربردی» و «تحقیقات توسعه ای» در گروه های تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی، برق و کامپیوتر، مکانیک، فناوری های شیمیایی، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، مواد، متالورژی و انرژی های نو هستند.

علیرضا اللهیاری دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی  گفت: تاکنون ۳۳ دوره جشنواره بین المللی و ۲۱ دوره جشنواره جوان خوارزمی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع تاکنون ۵۴ دوره جشنواره خوارزمی در بخش های جوان و بین المللی برگزار شده است، ادامه داد: تاکنون اطلاعات ۲ هزار نفر از برگزیدگان جشنواره ها در این سامانه به ثبت رسیده است؛ این اطلاعات شامل اطلاعات هویتی، عتاوین طرح های آنها به صورت انگلیسی و فارسی است که در اختیار کلیه متقاضیان قرار گرفته است.

دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی با بیان اینکه این دوره از جشنواره با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس خواهد بود، افزود: از ۱۵ محقق برگزیده سی و سومین جشنواره، روز ۲۸ بهمن تقدیر می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها