کد خبر : 63310 پنج شنبه 24 بهمن 1398 - 08:31:08
تربیت-فارغ-التحصیل-پژوهشی-قوی-از-طریق-تغییر-زیر-ساخت-آموزشی-ممکن-می-شود

تربیت فارغ التحصیل پژوهشی قوی از طریق تغییر زیر ساخت آموزشی ممکن می شود

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه دانشگاه ها باید ارزش آفرین باشند، گفت: باید زیر ساخت های لازم نرم افزاری و سخت افزاری دانشگاه ها از نسل اول به نسل های بعدی تغییر کند تا بتوانیم فارغ التحصیل آموزشی و پژوهشی قوی داشته باشیم.

محمود فتوحی فیروز آبادی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه دانشگاه ها اثر بخشی اجتماعی موثر داشته باشند، گفت: مراکز آموزشی در هر مرحله از نسل دانشگاهی خشتی را برروی خشت دیگر گذاشته است اما امروز باید با تغییر زیر ساخت های لازم نرم افزاری و سخت افزاری فارغ التحصیل های خود را از لحاظ آموزشی و پژوهشی قوی کنیم.

* دانشگاه به حل مسائل اساسی کشور می پردازند و ثروت آفرینی می کنند

وی افزود: دانشگاه ها در راستای منویات مقام معظم رهبری باید در حوزه علم و فناوری و رشد تکنولوژی مانند دانه های زنجیر به طور هدفمند به حل مسائل اساسی کشور پرداخته و ثروت آفرینی کنند.

* جای کار برای رسیدن به پرچم داری علمی فاصله زیادی است

فتوحی تصریح کرد: نسل اول دانشگاه ها تنها به آموزش می پرداخت اما در نسل دوم موضوع تحقیق و فهمیدن علم را مورد هدف قرارداد و در نسل سوم نیز به چگونه استفاده کردن از علم و فناوری تمرکز کرد و باید در نسل چهارم دانشگاه ها ثروت آفرینی کنند که در این رابطه فعالیت ها و گام های خوبی برداشته شده است اما جای کار برای رسیدن به پرچم داری علمی فاصله زیادی وجود دارد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط