کد خبر : 63294 یکشنبه 20 بهمن 1398 - 14:03:52
پرسرعت-ترین-و-کندترین-اینترنت-جهان-در-سال-۲۰۱۹-به-چه-کشورهایی-تعلق-دارد-

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پرسرعت ترین و کندترین اینترنت جهان در سال ۲۰۱۹ به چه کشورهایی تعلق دارد

بر اساس آمار وب سایت speedtest در سال ۲۰۱۹ ، اینترنت ایران در بخش پهن باند در جایگاه ۱۳۴ جهانی و اینترنت موبایل نیز با شش پله سقوط نسبت به سال ۲۰۱۸ در جایگاه ۷۰ جدول جهانی قرار گرفته است .

وب سایت speedtest  در پایان هر سال میلادی اقدام به رتبه بندی سرعت اینترنت در کشورهای مختلف جهان می نماید ؛ بر اساس این آمار و تا پایان سال 2019 ، اینترنت ایران در بخش پهن باند در جایگاه ۱۳۴ جهانی و اینترنت موبایل نیز با شش پله سقوط نسبت به سال 2018 در جایگاه ۷۰ جدول جهانی قرار گرفته است .

سنگاپور و کره جنوبی صدرنشین پرسرعت ترین اینترنت جهانی

بر اساس رتبه بندی که وب سایت اسپیت تست منتشر کرده است ، بیشترین سرعت اینترنت در بخش تلفن همراه مربوط به کره جنوبی می باشد . این دومین سال متوالی است که کره جنوبی در صدر این لیست قرار می‌ گیرد . سرعت اینترنت موبایل در این کشور 103.18 مگابیت بر ثانیه می باشد . جالب است بدانید کره جنوبی ارزان‌ ترین اینترنت پرسرعت دنیا را هم دارد و آمار بیشترین پوشش اینترنت هم از آن همین کشور است. یعنی ۹۹ درصد از خانه ‌ها و مناطق کره جنوبی تحت پوشش اینترنت هستند . 

رتبه بندی جهانی سرعت اینترنت در بخش موبایل

دومین اینترنت پر سرعت دنیا در بخش موبایل نیز مربوط به کشور همسایه جنوبی ما ، یعنی امارات متحده عربی است . سرعت اینترنت موبایل در این کشور 86.77 مگابیت بر ثانیه می باشد. کشورهای قطر ، کانادا ، چین ، استرالیا ، نیوزیلند ، نروژ ، بلغارستان و کرواسی در جایگاه های بعدی این رتبه بندی قرار گرفته اند .

رتبه بندی جهانی سرعت اینترنت در بخش پهن باند یا ثابت

در بخش اینترنت پهن باند نیز ، سنگاپور در صدر این رتبه بندی قرار گرفته است. سرعت اینترنت در این کشور برابر با 200.12 مگابیت بر ثانیه می باشد. بعد از این کشور ، هنگ کنگ با سرعت 164.88 مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم جهان قرار گرفته است . کشورهای موناکو ، رومانی ، کره جنوبی ، سوئیس ، لیختن اشتاین ، تایوان فرانسه و سوئد در جایگاه بعدی این رتبه بندی قرار گرفته اند .

کندترین اینترنت جهان متعلق به چه کشورهایی است ؟

حالا برویم سراغ پائین لیست و ببینیم کدام کشورها کمترین سرعت اینترنت را دارند . به احتمال زیاد روزهایی که اینترنت روی گوشی‌ تلفن همراه تان بسیار کند است یا برای فرستادن یک ایمیل از روی رایانه تان جانتان به لب می ‌آید با خودتان فکر می کنید ایران کمترین سرعت‌ اینترنت را در جهان دارد ولی اینطور نیست. با توجه به اعلام وب سایت اسپیت تست ، کشور فلسطین با سرعت 6.17 مگابیت بر ثانیه ، عنوان کندترین اینترنت موبایل جهان را به خود اختصاص داده است . بعد از این کشور ، رتبه دوم از پائین جدول به افغانستان با سرعت 6.82  تعلق دارد . الجزایر با سرعت 7.88 مگابیت بر ثانیه، ونزوئلا با 8.35 مگابایت بر ثانیه و سودان با 8.60 مگابایت بر ثانیه در انتهای جدول سرعت اینترنت در بخش موبایل قرار دارند.

در بخش اینترنت پهن باند نیز کشور ترکمنستان با سرعت 1.71 مگابیت بر ثانیه کندترین اینترنت پهن باند جهان را در اختیار دارد . رتبه دوم از پائین جدول به جمهوری وانواتو با سرعت 3.25 مگابیت بر ثانیه تعلق دارد. ونزوئلا با سرعت 3.42 مگابیت بر ثانیه، الجزایر با 3.92 مگابایت بر ثانیه و یمن با 4.39 مگابایت بر ثانیه در انتهای جدول سرعت در بخش اینترنت پهن باند قرار دارند .

وضعیت سرعت اینترنت ایران در جهان

همانطور که در جدول  زیر مشاهده می کنید در رتبه بندی وب سایت اسپت تست، ایران در بخش اینترنت موبایل ، بعد از کشورهایی نظیر مکزیک، جمهوری دومینیکن، فیجی و ایرلند در رده 70 جهان قرار گرفته است. بعد از کشورمان کشورهای تایلند، لائوس و تونس قرار دارد و همانطور که اشاره شد این جایگاه نسبت به سال قبل شش پله سقوط را نشان می دهد.

رتبه اینترنت ایران در بخش موبایل

اما وضعیت سرعت اینترنت پهن باند یا ثابت در ایران از این هم به مراتب بدتر است و کشورمان با سرعت 15.09 مگابیت بر ثانیه بعد از کشورهایی همچون آنگولا، باربادوس، مالدیو و اوگاندا در جایگاه ۱۳۴ این رتبه بندی قرار گرفته است و تنها یک پله تا رسیدن به تانزانیا فاصله دارد.

رتبه اینترنت ایران در بخش پهن باند

سرعت اینترنت ارتباطی تنگاتنگ با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از آن را دارد. یعنی اشتباه نیست اگر بگوییم کشوری که بیشترین سرعت اینترنت را دارد استفاده بیشتری از تکنولوژی پیشرفته روز دنیا دارد یا بهتر است بگوییم اجازه استفاده از پیشرفت‌های تکنولوژی را به کاربرانش می‌دهد.

شما می توانید نتیجه رتبه بندی وب سایت Speedtest را از طریق این بخش مشاهده نمایید .

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها