کد خبر : 63292 یکشنبه 20 بهمن 1398 - 13:52:54
در-حال-تاسیس-یک-کارخانه-نوآوری-در-اصفهان-هستیم

قاضی عسگر:

در حال تاسیس یک کارخانه نوآوری در اصفهان هستیم

سیناپرس: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در کنار هم قرار دادن و تولید تکنولوژی برتر را برعهده منطقه ویژه علم و فناوری دانست و گفت: اکنون در حال تاسیس یک کارخانه نوآوری هستیم که از پایین بتوانیم ایده های بیشتری به آن مجموعه اضافه کنیم.

سید حسن قاضی عسگر امروز (شنبه-۱۹ بهمن) در سیزدهمین جشنواره تقدیر از کارافرینان برتر استان اصفهان در اتاق بازرگانی، اظهار کرد: ایجاد یک ساز و کار خوب، یکی از مسائل و مشکلاتی که با آن درگیر هستیم و مشکل اصلی در اکثر دستگاه ها این است که چطور یک سیستم ساز و کار ایجاد کنیم.

وی افزود: ایجاد این سیستم ساز و کار، توسعه اقتصادی دانش بنیان را محقق می شود و با راه اندازی شهرک علمی و تحقیقاتی استان در کشور پیشتاز آن هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه اکنون در کشور مرحله کودکی این شهرک به اتمام رسیده و وارد مرحله بلوغ این شهر شده ایم. در این پنج ماه گذشته و پس از دوره بسیار طولانی منطقه ویژه علم و فناوری شکل گرفته است که در واقع مکمل شهرک است.

قاضی عسگر ادامه داد: در منطقه دیگری از علوم و فناوری قرار است که توانمندی‌های پراکنده‌ای که سراسر استان قرار دارد، در کنار هم قرار گیرند. در طول ۴۰ سال گذشته از جمله دستاوردهای آن توسعه صنایع دفاعی، توسعه سد سازی راهسازی و... و. است.
وی با اشاره به دیگر حوزه هایی که در کشور در آنها رشد داشته ایم، تصریح کرد: در یکی از حوزه ها از جمله صنایع دفاعی که کمتر رشد کرده‌ایم و آن توسعه فناوری است. به این منظور که با جمع آوری فنون در کنار یکدیگر کاری سطح بالاتر ارائه دهید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در کنار هم قرار دادن و تولید تکنولوژی برتر را برعهده منطقه ویژه علم و فناوری دانست و گفت: اکنون در حال تاسیس یک کارخانه نوآوری هستیم که از پایین بتوانیم ایده های بیشتری به آن مجموعه اضافه کنیم.

شخصیت کارآفرین قابل پیش‌بینی نیست

قاضی عسگر با اشاره به افتتاح ناحیه نوآوری و فناوری در دانشگاه اصفهان، گفت: تفاوت کارآفرینی با اشتغالزایی در این موارد است که کارآفرینان شخصیت‌های منحصر به فردی هستند که قابل پیش‌بینی نیستند و ویژگی‌های بسیار متنوعی دارند. هرکس با بدون در نظر گرفتن رنگ پوست، جنس، سن، ملیت و دیگر مشخصات می تواند کارآفرین باشد و هیچ محدودیتی در این این‌باره وجود ندارد.

وی افزود: کارآفرینی یک راز نیست، یک انضباط عملی است از ویژگی های کارآفرینان می‌توان به مسئولیت پذیری، ریسک پذیری، متعادل بودن، ایمان به موفقیت، سطح انرژی بالا، آینده نگری، مهارت در ساماندهی و ... اشاره کرد.
 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها