کد خبر : 63285 شنبه 19 بهمن 1398 - 15:05:40
اقتصاد-دانش-بنیان-زیست-بومی-که-باید-در-کشور-ایجاد-شود

در افتتاحیه ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان:

اقتصاد دانش بنیان زیست بومی که باید در کشور ایجاد شود

سیناپرس:
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سیستم اقتصاد دانش بنیان یک زیست بوم است که مهمتر از کمک های مالی، محیطی است که باید برای در اختیار گذاشتن به جوانان فراهم شود.

به گزارش سیناپرس اصفهان، سورنا ستاری پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح ناحیه نوآوری  و فناوری  دانشگاه اصفهان  اظهار کرد: خوشحال هستم که جهت گیری نوآورانه ای در دانشگاه اصفهان در حال شکل گیری است.

وی بیان کرد: آنچه مهم است این بوده که اکوسیستم توجه به جوانان  در کشور ایجاد شود و دانشگاه خود را در این زمینه مسؤول بداند که فضا را برای جوانان فراهم کند.

 ستاری با دادن قول مساعد به مسؤولان دانشگاه اصفهان مبنی بر پرداخت هزینه بازسازی  ساختمان هایی که در زمینه علم و فناوری در اختیار جوانان قرار بگیرد گفت: وظیفه ما این است که زمانی که اراده های مسؤولان استانی قوت بگیرد، ما هم تلاش خود را برای کمک به آنها مضاعف کنیم.

وی ضمن امیداوری برای افزایش تعداد جوانانی که دراین مراکز جذب می شوند تصریح کرد:هدف اصلی ما از افتتاح این مراکز جذب بیشتر جوانان مستعد است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: اختصاص چند هکتار زمین به مراکز شتاب دهنده و نوآور اتفاق بسیار خوب و البته بزرگی در تاریخ دانشگاه اصفهان است، البته پیش ازاین دانشگاه اصفهان اقدامات پیشتازانه  دیگری در عرصه صنایع خلاق چون گیم و انیمیشن و به طور کلی فناوری های نرم قدم های خوبی برداشته بود.

وی در پایان تاکید کرد: ما تسهیلات متعدد و زیادی به کسب و کارهای فناورانه  و در قالب صندوق نوآوری و شکوفایی می دهیم اما این سیستم اقتصاد دانش بنیان یک زیست بوم است که مهمتر از کمک های مالی، محیطی است که باید برای در اختیار گذاشتن به جوانان فراهم شود.

خبرنگار: سیدامیر حسین ابطحی

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]