کد خبر : 63284 شنبه 19 بهمن 1398 - 14:24:28
افتتاح-ناحیه-نوآوری-و-فناوری-دانشگاه-اصفهان،-نخستین-گام-ایجاد-کارخانه-نوآوری-است

رئیس دانشگاه اصفهان :

افتتاح ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان، نخستین گام ایجاد کارخانه نوآوری است

سیناپرس: دکتر طالبی گفت: قرار است ناحیه شمالی دانشگاه اصفهان به ناحیه نوآوری و فناوری تبدیل شود تا نسل چهارم دانشگاه رقم بخورد و بتوانیم آینده ی آینده سازان کشور را بسازیم.

به گزارش سیناپرس اصفهان، هوشنگ طالبی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان اظهار کرد:  براساس تاکیدات و توجهات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سفر سال گذشته خود به اصفهان، مرکز بازی های رایانه ای دانشگاه اصفهان را راه اندازی کردیم  و امروز در پی راه اندازی ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان با قوت بیشترهستیم.

وی بیان کرد: تفاوتی که ما با سایر دانشگاه ها چون دانشگاه صنعتی شریف داریم این است که این ناحیه نوآوری و فناوری وجه مشترک  خوبی با بدنه شهر دارد، البته بی اغراق می توان ادعا کرد گران ترین منطقه شهر اصفهان در منطقه دانشگاه اصفهان واقع شده است و شاید نتوانیم مثل دانشگاه صنعتی شریف به دلیل قیمت بالای زمین ها از بخش خصوصی در کنار دانشگاه بهره ببریم.

 رئیس دانشگاه اصفهان عنوان کرد: خوشبختانه دانشگاه اصفهان در 15 سال گذشته ساختمان های جدیدی در جنوب دانشگاه ساخته و قسمت شمالی دانشگاه می تواند به ناحیه نوآوری و فناوری تبدیل شود.

وی ابراز کرد: مجاورت دانشگاه اصفهان با پادگان ارتش که البته قرار است طبق مصوبات به مکانی دیگر انتقال یابد، فرصت و بستر خوبی برای دراختیارقرار گرفتن این محیط به  شرکت های خصوصی نوآوری است.

طالبی تاکید کرد: قصد داریم ناحیه شمالی دانشگاه به ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان تبدیل شود و قرار نیست این ناحیه از جنس حضور شرکت های خصوصی فود لند باشد،  قرار است این ناحیه به نوآوری تبدیل شود تا نسل چهارم دانشگاه رقم بخورد و بتوانیم آینده ی آینده سازان کشور را بهتر بسازیم.

وی تاکید کرد: من فکر می کنم محیط دانشگاه اصفهان و محیط های مجاور به زودی به یک کارخانه نوآوری تبدیل شود البته این مطالبه و خواسته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم است.

خبرنگار: سید امیر حسین ابطحی

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها