کد خبر : 63270 سه شنبه 15 بهمن 1398 - 18:37:16
سلول-بنیادی-یک-فرهنگ-است

حسین بهاروند عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان

سلول بنیادی یک فرهنگ است

سیناپرس: حسین بهاروند عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب چهارده جلدی سلول‌های بنیادی در پژوهشگاه رویان اظهار داشت: سلول بنیادی یک فرهنگ است و یادآور فرهنگ کاربردی علم محسوب می‌شود.

عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان گفت: اگر می‌خواهیم در پزشکی آینده موفق شویم، باید زیرساخت آن که مستند کردن پژوهش‌ها از طریق چاپ کتب و مقالات است را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم در پزشکی آینده موفق باشیم، باید زیرساخت آن را فراهم کنیم، که زیرساخت پزشکی آینده مستند کردن پژوهش‌ها و تحقیقات از طریق نگارش کتب و مقالات علمی است. 

وی ادامه داد: از این روز مجموعه کتاب‌های سلول بنیادی و پزشکی بازساختی با این دیدگاه نوشته شده است. 

وی گفت: پیش از این نیز مجموعه چهار جلدی منتشر شده، اتفاقا برنده جایزه کتاب سال هم شد و توسط چند ناشر بین‌المللی هم چاپ شدند که نشان از اعتبار کتاب‌ها دارد. 

عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان ادامه داد: یکی از تأکیدات همیشگی مرحوم کاظمی آشتیانی مستند کردن پژوهش‌ها و چاپ کتاب‌های پژوهشی بود و می‌گفتند که آرزو دارم یک سرفصل یا یک کتاب با عنوان رؤیان چاپ شود. 

بهاروند ادامه داد: این موضوع نشان‌دهنده تفکر آینده‌نگر مرحوم آشتیانی بود که قصد داشت کار بزرگ را ماندگار کند. 

بهاروند گفت: در تهیه این مجموعه چهارده جلدی، پژوهشگاه رویان، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و جهاد دانشگاهی کمک کردند

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها